مردم به خلاف دین رای نمی دهند/ تقدیر از تمکین مردم به قانون

خطیب این هفته نماز جمعه گفت: امام مردم محور بود و به آرای مردم ایمان داشت، چرا که مردم با بصیرت هستند و مردم به خلاف دین رای نمی دهند و بر خلاف مصالح اعتقادی شان حرکت نمی کنند، جاذبه های مادی مردم را گول نمی زند و خط شان خط اسلام و ولایت است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صدیقی خطیب امروز نماز جمعه تهران که ظهر امروز در دانشگاه تهران برگزار شد با تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) و اشاره به سالگرد ارتحال امام گفت: 14 خرداد روز بسیار غمباری است که خورشید امام راحل غروب کرد و با رفتنش دل امت و بشریت را داغدار کرد.به همین خاطر باید نسبت به این فراز یک توجهی به هویت امام داشته باشیم.

وی  افزود: امام یک عصاره و نمونه ای از حقیقت  عصمت و طهارت است. ویژگی های امام به قدری ژرف است که زبان من در بیان ابعاد شخصیت آن عزیز سفر کرده الکن است. نکته اول این است که امام حقیقت دین را دریافته بود. امام دین شناسی بود که شناختش از دین، خدا و آخرت فراتر از شناخت مفهومی و ذهنی ما بود. امام حق را یافته بود چون خودش آینه ای بود که خدا و اولیای خدا در وجودش قابل رویت بود.

خطیب این هفته نماز جمعه با بیان اینکه امام دلش خانه خدا بود، گفت: نشانه این اشک های شبانه امام که اهل نماز شب و مراقبت بود اینکه هیچ گاه خلاف بندگی حرفی نزد. اینکه امام فرمودند عالم محضر خداست حرف نبود، امام هم در کلاس حضور و هم در کلاس محضر بود.

حجت الاسلام صدیقی با نقل خاطره ای از کسی که در روزهای آخر عمر امام مراقب ایشان را بر عهده داشت، گفت:  پرستار امام در روزهای آخر نقل می کرد که شب ها که در کنار امام بودم امام به علت مصرف داروی زیاد  استرس داشتند که برای نماز صبح بیدار نشوند اما هر یک ساعت یک بار بیدار می شدند. این آرزو به دل من ماند که یک بار من امام را بیدار کنم همیشه خودشان زودتر از زنگ ساعت بیدار می شدند و در موقع سحر  آن چنان اشک می ریختند که دستمال شان خیس می شد.

وی ادامه داد: نکته دوم عبودیت و یقین امام بود. امام استکبار ستیز بود و از قدرت های بزرگ نهراسید بلکه این جسارت و جرات را با اتکا به قدرت لایزال خدا داشت. صولت آمریکا را شکست و افسانه نفوذ ناپذیری ابرقدرت ها را باطل کرد. این استکبار ستیزی از خصایص امام بود که باید ابرقدرت ها مبارزه کرد و در برابر آنها سازش نکرد.

خطیب این هفته نماز جمعه باور امام به مردم و ایمانش به ملت ها را از ویژگی های بارز ایشان خواند و گفت:  امام ملت ایران را آن چنان یافته بود که از ملت صدر اسلام امتیاز ملت خود را بالاتر می دید و از بدری ها و احدی ها شما مردم را برتر می دانست، باور من نیز همان باور امام است. مردم ایران در این 34 سال نشان دادند دین در اعماق وجودشان است.

وی تاکید کرد: امام مردم محور بود و به آرای مردم ایمان داشت.چرا که مردم با بصیرت هستند و  مردم به خلاف دین رای نمی دهند و بر خلاف مصالح اعتقادی شان حرکت نمی کنند. جاذبه های مادی مردم را گول نمی زند و خط شان خط اسلام و ولایت است.

حجت الاسلام صدیقی ویژگی دیگر امام را هوشمندی و بصیرت دینی شان دانست و اظهار کرد: امام با افتخار اسلام را اسلام زندگی معرفی کرد چرا که اسلام آمریکایی منزوی، ذلت و سازش است ولی اسلام ما اسلامی است که مدیریت و برنامه دارد و نظام مند است، برای نجات بشر از همه قیود است، اسلام برای زندگی مردم است و هندسه زندگی را باید از دین بگیریم.

وی تفکر امام را تفکر مقابله با تحجر و التقاط دانست و خاطرنشان کرد: اسلام تحجر و مقدس مآب های دیگر هر دوی این مثل روشنفکرهای خودباخته هستند. این سه ضلع مثلث یعنی روشنفکرهای بی تعهد، متحجرین مقدس مآب و التقاطی ها هستند که اسلام را نظام نمی دانند.  اما در برابر اینها خط مبارزه را باز کرد همچون مبارزه با اسرائیل، مبارزه با تحجر و التقاط جزو شاخص ها و خطوط زندگی  امام بود.

خطیب این هفته نماز جمعه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات برای ما یک آبرو است، انتخابات برای ما دفاع لازم است، انتخابات رقم زدن سرنوشت و وفاداری به امام است، انتخابات لبیک به خون شهیدان و اجرای دستور ولی فقیه و نایب امام زمان است.

وی با اشاره به این که مردم  نسبت به مسئولین جلوتر هستند گفت: مردم همان طور که به صورت خودجوش 9 دی را آفریدند در انتخابات نیز حماسه می آفرینند و با حضور در انتخابات دشمن را مایوس می کنند. عزت بی سابقه برای نظام و مملکت  را با حضور بی بدیل شان اعلان خواهند کرد.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه ملت ایران 34سال مردانگی  و غیرت را تجربه کردید ادامه داد: در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری 40 میلیون رای شما مشت محکمی بر دهان دشمنان بود . خدا سران فتنه را نیامرزد که این فرصت را بی خاصیت کردند اما 9 دی آن را جبران کرد. دشمنان علیه ما کمر بستند و رمز موفقیت شان را سستی مردم نسبت به انتخابات می دانند اما شما نشان دادید در مقابل قانون تمکین دارید که این فتح بزرگی است و برای دنیا مثال زدنی است.

وی تصریح کرد: در هیچ کشوری این فرهنگ سیاسی دیده نمی شود. با عنایت حق تعالی و نگاه امام زمان این انتخابات برای شما نقطه عطفی است که پیروزی بی بدیلی را رقم بزند.

خطیب این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز تاسیس مجلس گفت: حضور نمایندگان نزد رهبری و اعلان رضایت ایشان از مجلس خیلی شانس بزرگی برای مجلس است.

وی در خصوص وضعیت سوریه افزود: همان طور که خدا در جبهه های جنگ ما را یاری کرد امروز می بینیم  جلوی این صهیونیست ها مردم سوریه روز به روز پیشرفت دارند و امید داریم به پیروزی نهایی برسند. علیرغم اقتدار ارتش دنیای دغل شده شاهد این جنایات هستیم.

حجت الاسلام صدیقی در پایان با اشاره به انفجارهای عراق خاطرنشان کرد: برای مردم عراق دعا کنید، عشق ما در عراق است، امنیت عراق برای ما دنیا و آخرت است. این انفجارها نشان ضعف دشمن است. دشمن به درندگی روی آورده است و انشاءالله روزهای آخرشان است.

حجت الاسلام در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به اهمیت مساجد در جامعه گفت: مساجد باید دائما تولید جدید داشته باشند . عرضه کردن نوآوری عرضه در برابر تقاضاهای جدید و زدودن شبهات جدید از رسالت های مسجد است.امامان جماعت باید به روز باشند و با مطالعات جدید پاسخگوی نیازهای  مختلف مخاطبانشان باشند.

 

کد خبر 2066915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =