اعتماد از دست رفته جامعه را باز می گردانم/ این روزها حق قهرمان بازی نداریم

قالیباف خطاب به ملت ایران اعلام کرد برای خروج از مشکلات اقتصادی چاره ای جز تغییر در روند اداره کشور نداریم در شرایط امروز کشور تشکیل یک دولت کارآمد برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی ضروری است دولتی که باید از سیاست زدگی پرهیز کند.

به گزارش خبرنگار مهر محمدباقر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری عصر یکشنبه در گفتگوی رادیویی خود با مردم ایران با بیان این مطلب گفت: حرفهایم فقط شعار و وعده نیست همان طور که در شهرداری نشان دادم مرد عمل هستم و برنامه ریزی مناسبی هم برای عملکرد خودم و هم برای زندگی مردم داشته ام.

وی ادامه داد: نصب روز شمار در پروژه های شهری به این دلیل بود چرا که روز شمار نشان دهنده عهد ما با مردم پایتخت بود در اتمام پروژه ها؛ اگر چه گاهی اوقات با بروز برخی مشکلات برخی از پروژه ها همچون پل صدر در زمان مقرر به پایان نرسید.

قالیباف با اشاره به تمدن چند هزار ساله ایران افزود: ایران دومین کشور ذخایر گازی و دوازدهمین در بحث معدن دهمین کشور در حوزه میراث فرهنگی بوده است که این همه نشان از شان و منزلد ایرانیان در جهان دارد اما از سوی دیگر مردم این روزها با واقعیت دیگر روبروز هستند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صحبتهای خود را این گونه ادامه داد: مردم ایران این روزها با نابسامانی اقتصادی و اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند گرانی و تورم افزایش یافته است، 80 درصد کارخانه ها وضعیت نابسامانی دارند بیکاری جوانان افزایش یافته و شاغلان بیکار شده اند کشاورزان و دامداران با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم کرده و در آستانه فقری جدی هستند، آمار طلاق از 40 هزار به 100 هزار در سال جاری رسیده است و اعتیاد گریبانگیر بیش از 2000 خانواده است که اینها همه نشان دهنده مشکلاتی است که هیچ کدام در شان ملت ایران نیست.

قالیباف تصریح کرد: با این همه مشکلات حال باید چه کرد ما همواره از امام و شهدا یاد گرفتیم که امید به آینده داشته باشیم بنابر این در حال حاضر چاره ای جز تغییر در روند اداره کشور وجود ندارد و مردم این بار نیز باید خود با مشارکت گسترده سرنوشت خود را تغییر دهند.

قالیباف با اشاره به وعده های داده شده که هیچ کدام عملی نشده و همچنین منجر به یاس و ناامید جامع شده است گفت: بارها شاهد اعلام شعار تغییر بوده ایم اما مردم هیچ کدام این تغییرات را مشاهده نکرده اند چرا کسانی که این شعارها را می دادند چشم انداز و هدف روشنی نداشتند و شعارهایشان مجموعه ای از آرمانهایی بود که در حقیقت برنامه ای برای تحقق نداشتند.

وی ادامه داد: امروز حرف از تغییر است اما چه تغییری؟ تغییر بایددر ساختار باشد یا فرهنگ و یا اجتماع و... چرا کشورهایی دیگر عقب مانده که امروز پیشرفته هستند بر آمار و ارقام توسعه اشان از ما بیشتر است قطعا این کشور نیز با تغییر رویکرد مدیریتی منجر به ایجاد تغییراتی مثبت در کشور شدند.

قالیباف با اشاره به اینکه سوء مدیریت ما را به این روز و شرایط انداخته است گفت: برای رفع مشکلات کنونی و رسیدن به جامعه ای که در شان ملت ایران باشد باید مدیریت مناسب ایجاد شود و این مدیریت باید از سیاست زدگی بپرهیزد و با اقدامات کارآمدی منافع و ثروتهای کشور را برای تحقق اهداف به کار گیرد.

به گفته قالیباف سیاست زدگی آفت بزرگ دولتهاست قرار نیست راه حل هر مشکلی را از دریچه سیاست ببینیم در حالی که ما باید سیاست زدگان را روانه خانه اشان و خانه فکر کنیم و رویکرد کارآمدی درمان اجتماعی داشته باشد.

این کاندیدای ریاست جمهور اعلام کرد: در شرایط امروز کشور روی کارآمدن دولت کارآمد برای حل مشکل دغدغه های مردم با مشارکت خود آنها و دوری از سیاست زدگی تنها راه حل منطقی برای اداره کشور است چرا که امروز اعتماد میان مردم و مسوولان از بین رفته و دولت اجتماعی اولین اولویت خود را بازسازی اعتماد عمومی مردم به مسوولان و دولت قرار داده است.

وی گفت: برای بازگشت اعتماد عمومی به مسولان هدف ما صداقت وساختاری است که بر مبنای آن شکل خواهد گرفت.

قطعا از مردم منافقی که زبان عالمانه اما رفتاری زشت خواند داشت دوری کرده و برای پایه گذاری صداقت در دولت اجتماعی تلاش کرده با شفافیت عملکرد اعتماد از دست رفته مردم را به دست آوریم.

وی افزود: دولت آینده با تزریق اعتماد به مردم خواهان مشارکت آنها درعرصه مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است چرا که با مشارکت مردم دست دلالان در تولید کشاورزی از بین رفته و با مشارکت مردم در عرصه سیاسی قدرت سیاسی ایران در جهان بیش از گذشته خواهد بود.

کاندیدای انتخابات با بیان اینکه مشارکت مردم در مباحث اجتماعی  فرهنگی منجر به کاهش طلاق و اعتیاد می شود تصریح کرد: همه می دانیم چه معضلات و مشکلاتی داریم و برای رفع فقر و بی عدالتی و ایجاد فرصتهای برابر نیازمند همدلی و همبستگی همه مردم ایران هستیم آرامش روحی باید به جامعه برگردد پدران نباید دیگر شرمنده فرزندان باشند و مادران نباید غصه تهیه جهیزیه دختران دم بخت خود را داشته باشند. این مشکلات و همچنین معضلات همچون تهیه پول درمان و بیمه از دیگر مشکلات جدی است که مانع همبستگی و همدلی می شود و همه این موارد در دولت آینده حل شود.

قالیباف عنوان کرد: برای آغاز کار در دولت آینده نیازمند روشن سازی این مسیر برای مردم هستیم در دورانی قیمت نفت 20 دلار به فروش می رسید اما اکنون 120 دلار نفت ما به فروش می رود اما مردم نه تنها از مشکلاتشان کاسته نشده بلکه مشکلاتشان 2 برابر شده است و این همه خلف وعده در حق شهروندان است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی ما برای تغییر بزرگ و اصلاح نظامهای اداری آماده حماسه هستیم رئیس جمهور باید بداند که در شرایط سخت حق تکروی، قهرمان بازی و سیاسی کاری را ندارد و بنده در صورت پیروزی در انتخابات حق ندارم بگویم به من اجازه کار کردن ندادند، چوب لای چرخ دولت گذاشتند و یا قانون اساسی را به صورت سلیقه ای اجرا کنم چرا که همه کلف هستیم بند بند قانون اساسی را اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز تهران در مسیر پیشرفت است به دلیل دوری از سیاست زدگی مدیریت شهری خاطر نشان کرد: دولت آینده باید بداند که برنامه مدون و مورد تایید نخبگان و مرتبط سند چشم انداز را تنظیم خواهد کرد و همه نهادهای مردمی را در دولت خود جای می دهد.

قالیباف ادامه داد: رئیس جمهور آینده باید کارنامه مشخصی داشته باشد و مردم نمی تواند به فردی که سابقه اجرایی ندارد اعتماد کند. در حال حاضر کشور ازآزمون خطا و گذشته است و کارنامه افراد به نوعی تضمین کننده راه آنان است. دولت آینده باید قابلیت برای کار شبانه روزی را در کنار چابکی و هوشمندی داشته باشد.

وی افزود: ثبات اقتصادی و آرامش روانی و روحی را درجامعه حاکم خواهم کرد برای ایجاد ثبات اقتصادی طرحی دو ساله را تنظیم کردم و با توجه به آن برای فعالیتم زمانبندی می کنم این زمان را نیز برای پایداری اقتصادی اعلام خواهم کرد و در این مدت بحث گرانی، بیکاری و اشتغال را سامان داده و در 2 سال بعدش آماده حرکت برای رشد اقتصادی خواهم شد.

قالیباف با اشاره به برنامه هایش در حوزه سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی ای مفید است که ضامن افزایش قدرت ایران در خارج از مرزهایش باشد بنابر این تا درون کشور وحدت و همدلی نداشته باشد هرگز در مقابل دشمنان موفق نخواهیم شد برخی می گویند مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمهاست اگر چه این موضوع بی تاثیر نیست اما در حقیقت سوء مدیریت ناشی از ضعف اقتصادی است. ما نباید بگذاریم برق امید در چشم مردم از بین برود.

وی در پایان صحبتهایش گفت: آرزوی من همواره این بوده که زندگیم را برای سربلندی این ملت بگذارم امروز می گویم سربلندی ایران در تغییر زندگی مردم است ضمن اینکه دست کمک به سوی جوانان دراز می کنم تا در روند اداره کشور از نیروی جوان نیز استفاده کنم تا در نهایت مردم ایران یک زندگی شرافت مندان و رحمانی داشته باشند.
 

 

کد خبر 2072509

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =