راه اندازی شش کتابخانه مشارکتی در زندان های اردبیل

اردبیل – خبرگزاری مهر: مدیران کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از راه اندازی شش کتابخانه مشارکتی در زندان شهرستان های مختلف این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق فرهمندامین پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از کتابخانه های مشارکتی در زندان اردبیل اضافه کرد: از این تعداد کتابخانه مشارکتی در زندان های اردبیل، گرمی، مشکین شهر و مجتمع کاردرمانی و حرفه آموزی اردبیل فعال شده است.

وی با بیان اینکه دو کتابخانه مشارکتی دیگر نیز در زندان خلخال و کانون اصلاح و تربیت اردبیل در حال راه اندازی است، تاکید کرد: افزایش این کتابخانه های با توجه به تاثیرات فرهنگی مطلوب در جامعه زندانی استان برنامه ریزی شده است.

مدیران کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به خدمات کتابخانه های مشارکتی در زندان های استان، بر لزوم نیازسنجی از مددجویان و کارکنان زندان ها در راستای ارسال کتب متناسب با نیازهای آنان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کتاب در آشنائی مددجویان با هنجارهای اجتماعی نقش مؤثری دارد، تصریح کرد: برگزاری کلاس ها، مراسمات و مسابقات فرهنگی و کتابخوانی در بین مددحویان سازمان زندان ها از جمله اقدامات مؤثر این کتابخانه ها در بین جامعه زندانی و مددجویان بوده است.

فرهمندامین همچننی از آمادگی این نهاد برای ارائه بسته های فرهنگی و کتاب جهت ارتقاء فرهنگی زندانیان و عضویت رایگان زندانیان و خانواده های آنها خبر داد و متذکر شد: باید زمینه ای فراهم شود که در کنار تربیت فرهنگی مددجویان، شخصیت و کرامت انسانی آنها نیز حفظ شود.

در این بازدید مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل نیز با بیان اینکه ارتقاء و رشد سطح فرهنگی جامعه با آمار بزهکاری رابطه معکوس دارد، یادآور شد: جامعه ای که در آن توسعه فرهنگی صورت بگیرد، با کاهش تعداد زندانیان مواجه خواهد بود.

مراد فتحی کتابخوانی و مطالعه را اساس رشد فرهنگی جامعه دانست و افزود: مطالعه کتاب، افزایش آگاهی و معرفت را به همراه دارد که این مهم نیز به رشد فرهنگی و نهادینه شدن هنجارهای اجتماعی می انجامد.

وی عنوان کرد: راه اندازی کتابخانه های مشارکتی در زندان های استان باعث شده تا زمینه های همکاری هرچه بیشتر ادارات کل کتابخانه های عمومی و زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی بیش از پیش شناسایی شوند.

مدیرکل زندان های استان همچنین افزایش همکاری های فرهنگی را در جهت آماده سازی مددجویان برای ورود به جامعه مورد تاکید قرار داده و گفت: کتابخانه های مشارکتی، عامل مهمی در علاقمندی مددجویان به کتاب و مطالعه داشته اند.

کد خبر 2245421

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =