سهم هر ایرانی از پرونده بابک زنجانی؛ 110 هزار تومان/ دنبال وصول بدهی نفتی نیروی انتظامی هستیم

وزیر نفت با اشاره به پیگیری پرونده بدهی نفتی نیروی انتظامی و بابک زنجانی از ساخت 100 جایگاه تک تلمبه‌ای بنزین در تهران خبر داد و گفت: تدوین بسته های جدید سرمایه گذاری در صنعت نفت با مدل جدید قراردادی در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت وصول بدهی‌های نفتی ایران، گفت: وزارت نفت هنوز پیگری پرونده بابک زنجانی بوده و هنوز معتقد است که سهم هر ایرانی از پرونده بابک زنجانی حدود 110 هزار تومان است.

وزیر نفت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص بدهی نفتی نیروی انتظامی به شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرد: نیروی انتظامی حدود 190 میلیون دلار به شرکت ملی نفت ایران بدهی دارد که در حال پیگیری وصول این بدهی نفتی هستیم.

رونمایی از دیپلماسی انرژی ایران

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در تشریح دیپلماسی انرژی ایران، اظهار داشت: در طول چند ماه گذشته از مدل جدید قراردادهای نفتی کشور رونمایی شده و در حال بررسی نظرات کارشناسان داخلی و خارجی هستیم.

این مقام مسئول همچنین از تدوین بسته‌های جدید سرمایه گذاری در طرح‌های نفت و گاز کشور خبر داد و افزود: قرار است این طرح ها در قالب قراردادهای نفتی عملیاتی شود.

وی با اشاره به مذاکره و تعامل با شرکت‌های نفت و گاز خارجی، بیان کرد: مذاکره با شرکت‌های نفت و گاز خارجی ادامه دارد.

آخرین وضعیت عرضه نفت در بورس

زنگنه درباره آخرین وضعیت عرضه نفت خام در بورس هم توضیح داد: دستوراتی به منظور عرضه نفت در بورس صادر کرده ایم که به زودی چند هزار بشکه عرضه نفت در بورس آغاز می شود.

وزیر نفت با اعلام اینکه هم اکنون عملیات و کارهای تکنیکی به منظور عرضه نفت در بورس در حال انجام است، تبیین کرد: باید شرایط برای خرید و بارگیری نفت توسط بخش خصوصی از بورس فراهم شود.

ساخت 100 جایگاه تک تلمبه‌ای بنزین

این عضو کابینه دولت با اشاره به توافق انجام گرفته با شهرداری تهران برای ساخت جایگاه های سوخت تک تلمبه ایف گفت: قرار است تا پایان اردیبهشت ماه سال 93 مطالعه ساخت این جایگاه ها و تدوین یک برنامه عملیاتی به پایان برسد.

به گفته این مقام مسئول، با توافقی که با شهرداری تهران انجام گرفته، ساخت 100 جایگاه تک تلمبه‌ای بنزین در تهران در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به افزایش نرخ کارمزد فروش سی.ان.جی، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ کارمزد توجیه اقتصادی ساخت جایگاه‌های گاز با سرمایه گذاری بخش خصوصی را افزایش می‌دهد.

کد خبر 2254664

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =