تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در لرستان وقف شد

در آخرین روزهای سال 92 وقفهایی در مازندران، فارس و لرستان به ثبت رسیده است که در یکی از این وقفها،  یکی از واقفان خیراندیش استان لرستان طی اقدامی خیرخواهانه، تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال وقف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهار وقف جدید طی اسفندماه در استان لرستان به ثبت رسید که در یکی از آنها، تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در شهرستان بروجرد استان لرستان وقف شد.
 
یکی از واقفان خیراندیش استان لرستان طی اقدامی خیر خواهانه ، تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال برای درمان بیماران در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد وقف شده است.
 
همچنین یک قطعه زمین توسط واقف خیراندیش احمد محمدی جهت ساخت واحدهای مسکونی یا تجاری وقف شد که پنجاه درصد درآمد آن براساس نیت واقف، جهت ترویج فرهنگ قرآنی و پنجاه درصد دیگر صرف ساخت حسینیه ملا حسن خواهد شد.
 
این گزارش می افزاید: یک واحد مسکونی نیز در شهرستان بروجرد ، توسط واقف خیر اندیش سرور گل پرور با نیت برپایی مجالس قرآنی وقف شد.
 
همچنین در چهارمین وقف، یک واحد مسکونی توسط واقف خیر اندیش ، فاطمه زندی در شهرستان بروجرد جهت برپایی مراسم مذهبی از جمله برنامه های قرآنی به ثبت رسید.
 
یک هزار متر زمین کشاورزی به ارزش 260 میلیون ریال در آمل وقف شد
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل گفت: یک هزار و 250 متر زمین کشاورزی به ارزش 260 میلیون ریال در آمل وقف شد.
 
حجت الاسلام رسول علیخانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از ثبت یک وقف جدید در شهرستان آمل خبر داد و بیان کرد: واقف خیراندیش علیرضا کامیابی زمین کشاورزی خود را وقف کرد.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل به نیت این موقوفه اشاره کرد و بیان داشت: این زمین کشاورزی با نیت صرف عواید آن برای مسجد حضرت علی‌ابن ‌ابیطالب(ع) وقف شده است.
 
علیخانی با اشاره به مساحت این موقوفه، بیان کرد: این زمین کشاورزی به مساحت یک هزار و 250 متر وقف شده است که ارزش ریالی آن ، 260 میلیون ریال برآورد شده است.
 
زمینی به ارزش 300 میلیون ریال در سروستان وقف ساخت مسجد و خانه عالم شد
 
سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان سروستان گفت: زمینی به ارزش 300 میلیون ریال در سروستان وقف ساخت مسجد و خانه عالم شد.
 
احمد كار انديش، سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان سروستان گفت: يك وقف جديد به ارزش 300 ميليون ريال در شهرستان سروستان به ثبت رسيد.
 
وي افزود: هوشنگ نصيري واقف خير انديش، قطعه زمينی به مساحت تقريبي 210 متر مربع را جهت احداث مسجد و خانه عالم در اين شهرستان وقف کرد.
 
کد خبر 2259790

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha