«رحیمیان» گزینه قطعی ریاست دانشگاه تهران/ شیوه متفاوت وزیر علوم برای صدور حکم

دو مقام مسئول وزارت علوم، از محمد رحیمیان به عنوان فردی که برای کسب کرسی ریاست دانشگاه تهران قطعی شده است، نام بردند. 

یک مقام مسئول وزارت علوم که نخواست در این مصاحبه نامی از وی برده شود، در گفتگو با خبرنگار مهر آخرین وضعیت بررسی نتایج انتخاب رئیس دانشگاه تهران را، تشریح کرد.

وی گفت: در هفته جاری، رئیس دانشگاه تهران توسط وزیر علوم مشخص می شود اما به علت تعطیلاتی که در پیش داریم ممکن است اعلام نام فرد اصلح به هفته آینده واگذار شود.

این مقام مسئول درباره شانس انتخاب یکی از گزینه های امید، حسینی، کمره ای، رحیمیان و نیلی احمدآبادی در کسب کرسی ریاست دانشگاه تهران، اظهار داشت: قطعاً فردی که رای بیشتری در میان شورای 51 نفره داشته باشد، می تواند به ریاست نزدیکتر باشد و در این میان، محمد رحیمیان احتمالا ً شانس بیشتری برای این پست دارد چون دارای بیشترین رای از این شورا است.

به گزارش مهر، یک مقام مسئول دیگر وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر، اعلام کرد: محمد رحیمیان از استادان باسابقه دانشگاه تهران است و فرد مورد نظر برای ریاست این دانشگاه است.

وی ادامه داد: رحیمیان از نظر فرجی دانا و شورای منتخب دانشگاه تهران، فرد اصلح برای این پست است.

به گفته این مقام مسئول، وزارت علوم در حال رایزنی است که ابتدا تایید ریاست رحیمیان را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کند و سپس برای وی حکم ریاست را به جای سرپرستی، صادر کند.

به گزارش مهر، محمد رحیمیان متولد 1331 شهرضا استان اصفهان است؛ در سال 1356، فوق ليسانس مهندسي راه و ساختمان را از دانشكده فني دانشگاه تهران گرفت و پس از آن به فرانسه رفت و دكتري خود را در مهندسي راه و ساختمان با گرايش مكانيك ساختمان از مدرسه پل و راه فرانسه دريافت كرد.

رحیمیان عضو هیات علمی و استاد تمام دانشكده فني تهران است و در سالهای 67 تا 72 ریاست دانشگاه تهران را بر عهده داشته است.

رياست دانشكده فني، معاونت پژوهشي دانشگاه و مدير گروه مهندسي عمران از دیگر سوابق رحیمیان در دانشگاه تهران به شمار می آیند. دروسي همچون تحليل سازه های (1) و (2) ، محاسبات ماتريس ساختمانها و تئوري ارتجاعي از سوابق تدریس وی است.

کد خبر 2289836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =