معرفی برگزیدگان کتاب سال دفاع مقدس در پنج بخش اصلی و یک بخش جنبی

دبیر شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس از ایجاد پنج بخش داوری و یک بخش ویژه به منظور داوری در این جایزه ادبی خبر داد.

جواد محقق دبیر شانزدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر بااشاره به آغاز داوری‌های این جایزه ادبی از روز 18 مرداد ماه اظهار داشت: جایزه ادبی کتاب سال دفاع مقدس در سال جاری با همکاری کتابخانه جنگ حوزه هنری  و با بررسی آثار منتشر شده در موضوع دفاع مقدس در فاصله  سال‌های 9 تا 92 برگزیدگان خود را در سال جاری معرفی می‌کند.

محقق افزود: جایزه ادبی کتاب سال دفاع مقدس در این دوره و در ذیل پنج بخش کلی شامل ادبیات و هنر، ادبیات مستند، تحقیق و پژوهش، کودک و نوجوان و گردآوری مجموعه‌سازی به داوری آثار خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: در بخش ادبیات هنر موضوع شعر و داستان و نثر ادبی و نیز نمایشنامه و فیلم‌نامه و مجموعه‌های هنری مورد داوری قرار می‌گیرد. در بخش ادبیات مستند نیز موضوع خاطره در اقسام مختلف آن، زندگی‌نامه مستند و زندگی‌نامه داستانی داوری خواهد شد.

به گفته محقق در بخش تحقیق و پژوهش تمامی پژوهش‌های ادبی، هنری، تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی در مورد دفاع مقدس مورد توجه داوران قرار گرفته و در بخش کودک و نوجوان نیز موضوع داستان و شعر و مستند نگاری مورد داوری قرر می‌گیرند.

دبیر شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس در ادامه  با شااره به ایجاد بخش جنبی در این جایزه ادبی گفت: در بخش جنبی این دوره کتاب‌های منتشر شده در سه سال اخیر با موضوع درگیری با عناصر ضد‌انقلاب در مناطق جنگی و نیز آثار ترجمه شده با موضوع دفاع مقدس از زبان فارسی به سایر زبان‌ها مورد بررسی قرار می گیرد و از برترین آنها تجلیل می‌شود . همچنین از فعالان تولید کتاب در این عرصه شامل دفاتر تولید کتاب، طراحان جلد و متن و نیز خبرنگاران برتر این حوزه تجلیل خواهد شد.

شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس در زمستان سال جاری برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

کد خبر 2343605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =