عرضه فرش بروجرد به نام دیگر استانها/ 4 هزار قالیباف بروجردی بیمه شدند

بروجرد - خبرگزاری مهر: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد از بیمه شدن بیش از چهار هزار قالیباف در این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه در حال حاضر فرش بروجرد به نام دیگر استانها به بازار عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی شریف طبع ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بروجرد در محل اداره صنعت معدن و تجارت این شهرستان اظهار داشت: طی بررسی های به عمل آمده مشخص شد که برخی افرادی که در بخش تولید فرش کار می کنند بی مهابا بیمه شده اند که این روند درست نیست.

وی افزود: تا کنون با نظارتهای انجام شده در بخش فرش و قالیبافان مشخص شده که چه کسانی مهارت کافی در بافت فرش را در سطح بروجرد دارند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار هزار و 352 قالیباف بروجرد از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.

شریف طبع تصریح کرد: اخیرا طی درخواستی از اتاق بازرگانی استان لرستان خواسته ایم با برپایی یک نمایشگاه فرش از تجار اصلی دعوت کنند تا با حضور در نمایشگاه از بافندگان به طور مستقیم خرید کنند تا سود حاصل شده نصیب بافندگان شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد اظهار داشت: در حال حاضر برخی افراد سودجو فرشهای تولید شده به دست بافندگان بروجردی را به نام بافندگان شهرها و استانهای دیگر در بازار به فروش می رسانند.

وی با بیان اینکه قالیبافی شغل خوبی برای زنان سرپرست خانوار است، افزود: برای حمایت از بافندگان بروجردی پیشنهاد شده است تا نام بافنده و شهر بروجرد در قسمت پایین فرش حک شود.

20 نوع صنعت در بروجرد وجود دارد

شریف طبع در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 20 نوع صنعت در بروجرد وجود دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر پالایش کامل در سطح صنایع شهرستان در حال انجام است که طبق این پالایش مشخص شده 37 درصد صنعت استان در بروجرد است.

وی با اشاره به مشکلات شهرکهای صنعتی بروجرد افزود: عدم وجود زیر ساختهای مناسب مانند وجود پاسگاه انتظامی، آتش نشانی، روشنایی و...،کمبود سرمایه در گردش، عدم بیمه تامین اجتماعی و عدم پرداخت بدهی های مربوط به قبوض خدماتی از عمده مشکلات شهرکهای صنعتی بروجرد است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد تصریح کرد: برای رفع مشکلات این حوزه سیستم بانکی در استان باید وارد عمل شود و واحدهای نیمه کاره صنعتی را شناسایی و در راستای رفع مشکلات آنها کمک کند.

کاهش 52 درصدی پرونده های تخلف واحدهای صنفی بروجرد

شریف طبع با اشاره به روند نظارت بر واحدهای صنفی بروجرد ادامه داد: در حال حاضر سیستم شکایت 124 اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد به طور روزانه اقدام به دریافت و بررسی شکایات این حوزه می کند.

وی افزود: امسال نسبت به سالهای گذشته بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان 80 درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد تصریح کرد: تعداد پرونده های تشکیل شده در سال جاری نسبت به سال گذشته 52 درصد کاهش و جریمه پرداختی آنها به ریال نیز 46 درصد کاهش یافته است.

کد خبر 2365136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =