انتشار دو رمان تازه از جعفر مدرس صادقی

جعفر مدرس صادقی از انتشار دو رمان جدید خود با عنوان «خاطرات اردیبهشت» و «روزنامه نویس» خبر داد.

به گزاش خبرنگار مهر، پنج سال پس از انتشار آخرین اثر داستانی بلند جعفر مدرس صادقی، نشر مرکز دو کتاب جدید از این نویسنده را با عنوان «خاطرات اردیبهشت» و «روزنامه نویس» منتشر کرد.

مدرس صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار این دو کتاب اظهار داشت: این دو کتاب رمان‌هایی از من هستند که پس از پنج سال منتشر می‌شوند. آخرین رمان یعنی توپ شبانه در سال 87 منتشر شد و در اسفند پارسال برای سومین نوبت تجدید چاپ شد اما کتاب جدید دیگری از من منتشر نشده بود.

وی افزود: از بین این دو رمان، کتاب خاطرات اردیبهشت در سال 87 نوشته شد اما انتشارش تا الان معطل مانده است. کتاب به هر حال باید برای انتشار مجوز بگیرد و این همه معطلی به معنی این است که حتما تا به حال مجوز انتشار نداشته است.

وی در عین حال ممیزی شدن این کتاب و اصلاح متن آن را رد کرد.

این دو رمان از سوی نشر مرکز منتشر شده است.

جعفر مدرس صادقی نویسنده مترجم و مصحح نام آشنای ادبیات فارسی است که در سال‌های اخیر بیش از هر چیز با داستان‌های کوتاه و رمان‌هایش شناخته شده است. از آثار او در زمینه رمان می‌توان به «گاوخونی»، «بالون مهتاب»، «سفر کسرا»، «ناکجاآباد»، «کلهٔ اسب»، «شریک جرم»، «عرض حال»، «شاه‌کلید»، «من تا صبح بیدارم» و«آب و خاک» و داستان‌های کوتاهی مانند «قسمت دیگران و داستان‌های دیگر»، «دوازده داستان»، «کنار دریا، مرخصی و آزادی» و «آن‌طرف خیابان» اشاره کرد.

تالیف کتابی با عنوان «اندر آداب نوشتار» توسط نشر مرکز با موضوع نوشتار فارسی و نیز ترجمه داستان‌های کوتاهی از شرلی جکسن، آن تایلر، آن بیتی، جان آپدایک، ریموند کارور، توبیاس ولف و کازوئو ایشی‌گورو، به نام «لاتاری، چخوف و داستان‌های دیگر» نیز از دیگر آثار جعفر مدرس صادقی است.

کد خبر 2371526

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =