جزئیات جلسه شورای عالی جوانان / تصویب کلیات سند ملی مشاوره ازدواج

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به جزئیات جلسه شورای عالی جوانان گفت: بررسی وضعیت ساختار جوانان، ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در حوزه جوانان و تصویب کلیات سند ملی مشاوره ازدواج از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

دکتر محمود گلزاری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در این جلسه مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ظرف دوماه تمامی ایده های مطرح­ شده در حوزه ساختار جوانان را بررسی کند و نتیجه در دستور جلسه شورای عالی جوانان بگذارد.

وی افزود: همچنین بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی جامع جوانان که یکی از نیازهای ضروری انجام فعالیت در این حوزه است تاکید شد تا دستگاههای متولی امور جوانان بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. اما با توجه به در پیش بودن هفته ازدواج بیشتر موضوعات در حوزه خانواده و ازدواج جوانان مطرح شد. طرح تدوین سند ملی مشاوره ازدواج و ایجاد مراکز مشاوره ازدواج و خانواده جوانان به طور تفصیلی بیان شد.

معاون ساماندهی امور جوانان تاکید کرد: کلیات این طرح ها مورد موافقت اعضای شورای عالی جوانان قرار گرفت اما با توجه به نظرات گوناگون مطرح شده در جلسه مقرر شد جزییات این طرح ها و آیین نامه اجرایی آن در کمیته تخصصی شورای عالی جوانان بررسی و مورد مطالعه قرار گیرد.

گلزاری درباره تشکیل کمیته تخصصی شورای عالی جوانان نیز گفت: آقای دکتر جهانگیری در این جلسه مقرر کردند یک کمیته تخصصی برای بررسی این طرح متشکل از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان هلال احمر، سازمان بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به دبیری اینجانب تشکیل شود تا بررسی جامعهی در خصوص این طرح صورت گیرد و جزییات آن در آینده جلسه شورای عالی جوانان مطرح شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد دبیرخانه شورای عالی جوانان کمیته های تخصصی را راه اندازی کند تا از این پس دستورا جلسه ابتدا در این کمیته ها و با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاهها به جمع بندی اولیه رسیده و سپس در شورای عالی جوانان مطرح شود.

معاون ساماندهی امور جوانان با تقدیر از مواضع و نگاه ویژه معاون اول رئیس جمهور به حوزه جوانان گفت: آقای دکتر جهانگیری در این جلسه بر تشکیل منظم جلسات شورای عالی جوانان تاکید کردند و قرار شد این جلسات حداکثر هر سه ماه یکبار برگزار شود. و حتی در صورت ضرورت این شورا زودتر نیز تشکیل جلسه دهد.

گلزاری در پایان ابراز امیدواری کرد با تشکیل منظم شورای عالی جوانان بسیاری از چالش های این حوزه کاهش یابد.

کد خبر 2376299

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =