سامانه فروش بلیت باز نشده است/ گلایه از نامهربانی به بخش خصوصی

مجری طرح پردیس سینمایی چارسو از آغاز به کار نکردن سامانه فروش بلیت این پردیس برای جشنواره فیلم فجر با وجود آماده بودن سالن گلایه کرد و گفت: سازمان سینمایی در راه اندازی این پروژه هیچ نقشی نداشته است.

محی‌الدین صانعی مدیرعامل شرکت «امید نیک کیش» که به عنوان مجری طرح پردیس سینمایی چارسو فعالیت می کند درباره خبری که روز گذشته از قول محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر مبنی بر آماده شدن پردیس سینمایی چارسو همزمان با آغاز جشنواره منتشر شده بود، به خبرنگار مهر گفت: آقای فرجی در گفتگویی که روز گذشت با خبرگزاری مهر داشت از افتتاح پردیس سینمایی چارسو همزمان با جشنواره فیلم فجر خبر داده بود اما متاسفانه با وجود آماده بودن 5 سالن این مجموعه، تنها سالن اصلی این پردیس برای حضور در جشنواره انتخاب شده است که البته سامانه بلیت فروشی این سالن هم همزمان با دیگر سالن ها آغاز به کار نکرده است.

وی افزود: در پروسه ساخت و ساز این مجتمع نه سازمان سینمایی، نه موسسه سینما شهر به عنوان متولی امور تجهیزاتی در حوزه سینما و نه شهرداری تهران، از نظر معنوی و به لحاظ مالی کوچکترین کمکی به ما نکردند اما زمانی که بحث افتتاح این مجموعه مطرح می شود، دوستان سازمان سینمایی عنوان می کنند همکارانشان در بخش عمرانی به شکل شبانه روزی مشغول آماده سازی این پردیس هستند.

صانعی با انتقاد از حمایت نکردن سازمان سینمایی از پروژه های عمرانی که در راستای امور سینمایی مشغول به کار هستند، گفت: بحثی که می خواهم مطرح کنم کلان تر از مسأله باز شدن گیشه فروش بلیت و افتتاح سالن است چون در ظاهر چنین به نظر می رسد که سازمان سینمایی دارد به امر سالن سازی کمک می کند اما در حقیقت بحث حمایت از سالن های سینمایی سرابی بیش نیست چون وقتی ما به عنوان مجری طرح وارد یک پروژه عمرانی می شویم با انبوهی از مشکلات روبرو شده و هیچ نشانی از حمایت نمی بینیم. در ساخت این پردیس هیچ کدام از عوامل سازمان سینمایی نه از نظر فنی و نه از لحاظ مالی، کمکی به ما نکردند اما وقتی که زمان افتتاح چنین مجموعه هایی فرا می رسد سازمان سینمایی به عنوان متولی امر وارد قضیه می شود.

مجری طرح این پروژه تصریح کرد: با تمام احترامی که برای سازمان سینمایی قائلم انتقاد من این است که چرا باید با ما مثل یک بچه زیادی، رفتار کنند. چرا از حمایتی که از آن صحبت می کنند، خبری نیست. بچه های ما برای آماده سازی این سالن تا ساعت 6 صبح مشغول کار بودند اما بعد از آماده سازی هیچکدام از مسئولین برای بازبینی سالن به این مجموعه نیامدند. این سالن ها به راحتی می توانست به تالارهای همایش تبدیل شود اما ما ترجیح دادیم برای ترویج فرهنگ و هنر کشور آنها را به سالن سینما تبدیل کنیم. ناراحتی من و همکارانم از برخورد نامهربانانه ای است که با بخش خصوصی می کنند. ما حتی از معافیت عدم پرداخت عوارض شهرداری هم استفاده نکردیم چون بر اساس این قانون به ازای ایجاد هر مترمربع فضای فرهنگی به همان اندازه فضای تجاری بدون عوارض در اختیار پروژه قرار می گیرد اما ما از این قانون هیچ بهره ای نبردیم.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: عده زیادی ساعت های متمادی بدون منت برای راه اندازی این پردیس زحمت کشیده اند و ما تنها دوست داریم این سالن زیبای سینما امسال همزمان با جشنواره فیلم فجر افتتاح شود تا مردم ببینند که برای یک کار فرهنگی هم می توان هزینه کرد. گله ما این است که چرا در یک شرایط رقابتی نباید این پردیس سینمایی با دیگر سالن های سینما در شرایطی مساوی قرار داشته باشد.

کد خبر 2471556

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =