مشکلات پرستاران را نمی بینند/خلع سلاح سازمان نظام پرستاری

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به ادعای معاون کل وزارت بهداشت که مدعی است پرداختی پرستاران 70 درصد افزایش یافته، گفت: این ادعا درست نیست و اختلاف پرداختی پزشک و پرستار همچنان زیاد است.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد که کارانه پرداختی به پرستاران 70 درصد افزایش یافته است، اما واقعیت این طور نیست. زیرا، در قیاس با رشد 40 درصدی کارانه پزشکان، می توان گفت که اختلاف پرداختی پزشک و پرستار در این دوره بیشتر از قبل شده است.

وی توضیح داد: میانگین کارانه پرداختی پرستاران 200 هزار تومان بوده که با 70 درصد افزایش به 340 هزار تومان رسیده است. در حالی که کارانه پرداختی برخی پزشکان 50 میلیون است که با 40 درصد افزایش به 70 میلیون رسیده است.

دبیرکل خانه پرستار تاکید کرد: متاسفانه منابع مالی اجرای طرح تحول سلامت، به سمت گروه خاصی سوق داده شده و همین مسئله باعث گردیده تا اختلاف پرداختی پزشکان و پرستاران، افزایش یابد.

شریفی مقدم با انتقاد از پنهان ماندن مشکلات اساسی جامعه پرستاری، گفت: وزیر بهداشت، با انتصاب رئیس کل سازمان نظام پرستاری به عنوان معاون پرستاری وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری را خلع سلاح کرده است و مسئولین این سازمان نه تنها دفاعی از پرستاران ندارند، بلکه ترمزی برای حرکت پرستاری شده اند.

وی افزود: متاسفانه به رغم پیگیری های مطالبات به حق جامعه پرستاری، اما صدای پرستاران شنیده نمی شود. در حالی که ما انتظار داریم، فضای واقعی جامعه پرستاری را ببینند.

شریفی مقدم با اعلام اینکه در آستانه روز پرستار قرار داریم، گفت: در حالی که موجی از نارضایتی و بی انگیزگی در بین پرستاران مشاهده می شود، وزارت بهداشت با ابلاغ دستورالعمل 12 ماده ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی، از آنها خواسته که مراسم روز پرستار با شکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد شدید از سیستم پزشک سالاری حاکم بر وزارت بهداشت، تاکید کرد: بارها و از کانال های مختلف، مشکلات جامعه پرستاری را به گوش رئیس جمهور رسانده ایم اما هنوز توجهی به خواسته های جامعه پرستاری نمی شود.

کد خبر 2496893

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =