سهم محصولات دامی ورامین دربازار پایتخت/تولید۲۸ هزار تن گوشت درسال

ورامین-شهرستان ورامین از دیرباز به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری نه تنها در استان تهران بلکه در کشور شناخته شده است به طوری که امروز بیش از دو هزار واحد دامپروری در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین همواره با محصولات کشاورزی و دامی خود در سطح کشور شناخته می شود به طوری که بسیاری از مردم این منطقه به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول بوده و علاوه بر اشتغالزایی، موجب رونق تولید و گسترش فعالیت های اقتصادی شده اند.

اگرچه امروز محصولات کشاورزی ورامین بویژه صیفی جات این منطقه زبانزد تمامی استان های کشور است اما نباید از تولید گسترده محصولات دامی و پروتئینی در این منطقه به سادگی گذشت و بر اساس آخرین آمارهای مسئولان، بین ۶۰ الی ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز پایتخت از منطقه ورامین تأمین می شود.

تولیدکنندگان دامی ورامین در زمره تولیدکنندگان برتر کشور

ورامین در طول سالیان اخیر با گسترش فعالیت های دامپروری و ورود سرمایه گذاران جدید در این بخش توانسته است به سمت صنعتی شدن و استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود قدم بردارد به طوریکه در سال های اخیر کشاورزان و دامپروران ورامین و پیشوا توانسته اند جز تولیدکنندگان برتر دامی در کشور قرار گرفته و از سوی مسئولان عالیرتبه تقدیر شوند.

با افزایش واحد دامپروری در سطح شهرستان ورامین می توان آینده روشن تر را برای صنعت دامی این شهرستان متصور شد به طوری که امروز با همت و تلاش دامداران و سرمایه گذاران ورامینی، بیش از دو هزار واحد دامپروری در سطح شهرستان فعال هستند و بیش از ۲۸ هزار تن گوشت در سال برای عرضه به بازارهای مختلف تولید می کنند

تولید ۲۸ هزار تن گوشت توسط دامپروان ورامینی

محمد حسین تاجیک رییس جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جایگاه شهرستان ورامین در زمینه دامی و تولید محصولات گوشتی اظهار داشت: شهرستان ورامین با تولید بیش از ۲۸ هزار تن گوشت در سال به عنوان قطب مهم و اصلی در استان تهران محسوب می شود.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران افزود: امروز بسیاری از نیازهای پایتخت در زمینه های دامی و پروتئینی با تلاش دامپروران ورامینی به صورت روزانه وارد بازارهای تهران قرار گرفته و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

سهم بالای محصولات دامی ورامین در بازار پایتخت

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به این نکته که مردم این شهرستان از دیرباز به دامپروری و کشاورزی مشغول بوده اند در طول سال های اخیر نیز سرمایه گذاران جدیدی در این بخش وارد شده و هم اکنون بیش از دو هزار واحد دامپروری در این عرصه فعالیت می کنند.

تاجیک اضافه کرد: فعالیت دو هزار واحد دامپروری در سطح منطقه ورامین سبب ایجاد اشتغال و به کارگیری نیروی کار شده و در صورت حمایت بیشتر و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود می توان بیش از پیش از قابلیت های منطقه ورامین در این بخش استفاده کرد.

این مسئول با اشاره به نظارت دقیق بر فعالیت بهداشتی بر واحدهای دامپروری عنوان کرد: اداره جهاد کشاورزی با همکاری سازمان دامپزشکی بر دام های منطقه نظارت دقیق داشته و از ورود دام های بیمار به چرخه بازار جلوگیری به عمل می آورد و امروز به جرأت می توان گفت که دام های ورامین در نهایت سلامت و بهداشت وارد چرخه بازار می شوند.

گفتنی است کشاورزی و دامپروری ورامین از پتانسیل و ظرفیت های بالایی برخوردار است و در صورت آموزش دیدن و فرهنگ سازی فعالان این عرصه و ایجاد زیر ساخت ها و امکانات بیشتر برای پیشرفت هر چه بیشتر دامپروری، می توان آینده ای روشن را برای صنعت دام ورامین متصور شد.

گزارش: محمدرضا حیدری

کد خبر 2504307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =