طرح منظومه روستایی در اردبیل اجرا می شود

اردبیل - مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از اجرای طرح منظومه روستایی برای اولین بار در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حاج علیزاده ظهر پنج شنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: این طرح به تبعیت از یک طرح ملی برای اولین بار در سال جاری در استان اردبیل اجرا خواهد شد.

وی افزود: طرح منظومه روستایی بالادست طرح هادی است و در نظر دارد با تجمیع طرح هادی چند روستا و با بهره گیری از ظرفیت های هر روستا زمینه ارتباط بین روستا ها را فراهم سازد.

به گفته مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل در قالب منظومه روستا زمینه های توسعه و رشد ارتباطی روستا های یک منظومه پیش بینی شده با یکدیگر و ارتباط گیری این روستاها با مراکز شهرستانی و استانی توسعه می یابد.

حاج علیزاده با اعلام این خبر که برای اجرای این طرح با استانداری اردبیل تفاهم نامه ای منعقد شده است، اضافه کرد: این طرح در سال اول با بهره گیری از اعتبارات ملی به اجرا در خواهد آمد.

وی در خصوص مشخص شدن روستاهای پیش بینی شده برای این طرح گفت: در خصوص روستاها فعلا قطعیتی حاصل نشده است و انتظار می رود اجرای آن در سال اول خروجی مطلوبی به دنبال داشته باشد.

اتمام طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد بنیاد مسکن در تهیه و اجرای طرح هادی اشاره کرد و گفت: از هزار و ۶۹۶ روستای شناسایی شده بر اساس سرشماری سال ۹۰، هزار و ۲۹ روستا دارای بیش از ۲۰ خانوار است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل تصریح کرد: تا سال ۹۲ طرح هادی ۸۰۰ روستا از روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اتمام رسیده است و ۲۱۹ مورد باقی مانده نیز در شش ماهه اول و یا نهایتا ۹ ماهه اول سال جاری تمام می شود.

حاج علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر نقشه برداری طرح هادی روستاهای باقی مانده به اتمام رسیده است، ادامه داد: طرح هادی به منزله سند توسعه روستا است که به مدت ۱۰ سال تنظیم و اجرا می شود.

وی افزود: به دلیل گذشت بیش از ۱۰ سال از عمر طرح هادی برخی روستاها طرح هادی ۳۰ روستا در سال گذشته مورد بازنگری قرار گرفت.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل در خصوص وضعیت اجرای طرح هادی به کمبود اعتبارات اشاره کرد و افزود: تاکنون طرح هادی در ۳۵۰ روستا به اجرا درآمده است.

کد خبر 2529803

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =