سربازرس مگره در اتاق اجار‌ه‌ای دیده می‌شود

رمان «مگره در اتاق اجاره‌ای» نوشته ژرژ سیمنون به زودی با ترجمه عباس آگاهی توسط انتشارات جهان کتاب راهی بازار نشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات جهان کتاب در پی راهی کردن پنجاه و هفتمین عنوان مجموعه کتاب‌های پلیسی نقاب به بازار نشر است. این کتاب که رمانی از سری رمان‌های ژرژ سیمنون با محوریت شخصیت سربازرس مگره است، توسط عباس آگاهی به فارسی ترجمه شده است.

در این رمان، سربازرس مگره از دو روز پیش تنها بوده و همسرش برای مراقبت از خواهر بيمار خود به آلزاس رفته؛ مگره هم عادت به زندگي مجردی ندارد. او نمی‌خواهد شب را در آپارتمان ساكت و خاموشش تنها بماند، و مايل نیست به دعوت همكارش به خانه او برود. قدم‌زنان به سينما رفته و آخر شب تازه به خانه آمده كه تلفن زنگ زده و خبر ناگواری را به سربازرس می‌دهند: بازرس ژانويه (افسر تحت فرمان مگره) به ضرب گلوله به‌شدت مجروح شده است.

در ادامه داستان،سربازرس به صحنه سوء قصد می رود؛ كوچه لومون، محله‌ای كه با آپارتمان‌ها و اتاق‌های اجاره‌ای‌اش، منظره‌ای شهرستانی دارد. سربازرس چمدان خود را می بندد و تصميم می گيرد در ساختمانی اقامت كند که متعلق به دوشيزه كلمان است: زنی چهل و پنج ساله، چاق و مهربان. بازرس ژانويه در تعقيب سارق جوانی كه مستأجر آن ساختمان بوده، محل را زير داشته كه هدف گلوله قرار گرفت. سربازرس یکایک مستاجران ساختمان را به شیوه خودش بازجویی می‌کند و ديری نمی گذرد كه سربازرس، پولوس جوان، همان سارق تحت تعقيب، را از زير تختخواب خانم كلمان بيرون می‌آورد. همین اتفاق سرآغاز ماجراست.

تعدادی از رمان های مجموعه نقاب که تعداد زیادی از کتاب‌های این مجموعه را شامل می شوند، اثر ژرژ سیمنون و درباره داستان‌های سربازرس مگره هستند. رمان «مگره در اتاق اجاره ای» هم به تازگی با ۱۵۸ صفحه چاپ شده و به زودی چاپخانه را ترک کرده و وارد بازار نشر می شود.

کد خبر 2960576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =