تدوین برنامه ۱۰ ساله المپیاد سلول های بنیادی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی گفت: برنامه برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تا ۱۰ سال آینده در قالب برنامه راهبردی این ستاد تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر علی حمیدیه در نشستی که با حضور مسئولان ذیربط برگزاری این المپیاد برگزارشده بود، اظهار کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی در راستای فرهنگ‏سازی، ترویج و بستر سازی برگزاری المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سال های آینده اقدامات و برنامه ریزی های لازم تا ۱۰ سال آینده را در قالب برنامه راهبردی ستاد تدوین کرده است.

وی افزود: هدف از ایجاد گروه های هدف پایه در جهت ترویج در جامعه دانش آموزان بوده که در این راستا این ستاد در حال پیگیری اقدامات مورد نیاز در جهت تجهیز و تکمیل پژوهش سراها است و همچنین از برگزیدگان المپیاد نیز در نخستین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در اردیبهشت ماه سال آینده تجلیل می شود.

در ادامه این نشست، حسن ساعی دهقان، سرپرست معاونت دانش پژوهان جوان نیز به موضوع کاربردی بودن سلول های بنیادی و پزشکی باز در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: مسئولیت برگزاری تمامی المپیادها بر عهده مرکز دانش پژوهان جوان است و ما آمادگی خود را جهت همکاری در برگزاری هر چه بهتر این المپیاد با این ستاد اعلام می کنیم.

ساعی دهقان خاطر نشان کرد: به محض اتمام فرآیند ثبت نام باید قرنطینه سوالات، چاپ، تکثیر، آماده سازی بسته ها و تجهیز حوزه ها انجام پذیرد. البته باید امور قرنطینه، چاپ و ارسال برگه ها، ارسال و اسکن پاسخنامه ها هماهنگ با بقیه المپیاد ها پیش رود.

پیمان کیهان ور، مسؤل المپیادهای ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارتباط با نگرش خلاقیتی این المپیاد توضیحاتی ارائه کرد و گفت: بزرگترین ذینفعان این حوزه دانش آموزان هستند که می توان با برگزاری این المپیاد این گروه را وارد حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کرد.

وی گروه های هدف شرکت کننده در این المپیاد را برای اولین بار هر دو گروه علوم تجربی و ریاضی عنوان کرد و افزود: برای شرکت کنندگان محدودیت نمره در نظر گرفته نشده و تنها به ارزیابی خلاقیت گروه های داوطلب به روش های مختلف خواهیم پرداخت و در این راستا تصمیم داریم با خلاقیت در طراحی سوال از قبیل چند گزینه ای با چند پاسخ صحیح، تست بر اساس سناریو و تست های آموزشی جنبه نگرشی و ارزیابی پنهان آزمون را افزایش دهیم.

رضا گلشن ، مدیر طرح و پژوهش مرکز ملی استعدادهای درخشان ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی را یکی از حوزه های سیاست گذار برای برگزاری المپیاد ها دانست و افزود: تمامی ضوابط دیگر المپیاد ها باید برای برگزاری این المپیاد در نظر گرفته شود. 

وی همچنین بر ضرورت همکاری سازمان سنجش و حوزه فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در برگزاری این المپیاد تأکید داشت.

 

کد خبر 2977543

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =