۱۲ آذر ۱۳۹۴، ۸:۲۷

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی:

بودجه اختصاص‌یافته برای تکمیل راه‌آهن همدان هنوز دریافت نشده است

بودجه اختصاص‌یافته برای تکمیل راه‌آهن همدان هنوز دریافت نشده است

همدان- نماینده مردم همدان در مجلس بابیان اینکه در سال جاری ۱۲۰ میلیارد تومان برای اتمام راه‌آهن تهران-همدان-سنندج اختصاص‌یافته است، گفت: بودجه اختصاص‌یافته برای اتمام پروژه هنوز دریافت نشده است.

ابراهیم کارخانه ای در گفتگو باخبرنگار مهر با بیان اینکه راه آهن تهران-همدان-سنندج ۲۶۸ کیلومتر طول دارد، افزود: اگر ریل های دوجانبه ای که در ایستگاه ها از آنها استفاده می شود را در نظربگیریم طول این ریل گذاری ۱۹۰ کیلوتر خواهد شد که ۱۴۰ کیلومتر آن ریل گذاری شده است.

وی با بیان اینکه ایستگاه رباط کریم آماده بهره برداری است، عنوان کرد: ایستگاه ساوه ۷۰ درصد و ایستگاه همدان نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ایستگاه نوبران و فامنین هنوزعملیاتی نشده، ادامه داد: مقرر شده  درون شهر همدان نیز ایستگاه ایجاد شود اما عملیات ایجاد آن هنوز شروع نشده است.

کارخانه ای با بیان اینکه بر اساس زمانبندی تصویب شده باید عملیات اجرایی این طرح امسال به پایان برسد، بیان کرد: با توجه به مشکلات مالی و تهیه ریل از خارج کشور این پروژه نتوانست در زمان مقرربه اتمام برسد.

وی با بیان اینکه به اتمام نرسیدن پروژه ها فقط به این طرح مربوط نمی شود، ادامه داد: ریل هایی که باید از خارج کشور برای اجرای این طرح وارد می شد تا کنون وارد نشده است.

کارخانه ای با بیان اینکه این پروژه در سال ۸۳ همزمان با سفر مقام معظم رهبری به همدان مکان سنجی شد، افزود: در سال ۸۵ عملیات اجرایی این پروژه شروع شده اما به دلیل یک سری مشکلات هنوز به پایان نرسیده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال جاری ۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در نظرگرفته شده است، گفت: از ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص یافته یک ریال هم تخصیص داده نشده اما پیمانکاران با وجود این مشکلات کار را تعطیل نکرده اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به پروژه آزاد راه همدان- ساوه نیز اشاره کرد و گفت:۱۷۵ کیلومتر از این آزاد راه به اتمام رسیده اما ۳۰ کیلومتر آن هنوز باقی مانده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان اینکه ۸۵ درصد این آزاد راه به بهره برداری رسیده است، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی به صورت مکتوب متعهد شد طرح از ورودی و خروجی فامنین از پل جهان آباد را انجام دهد.

کارخانه ای با بیان اینکه اجرای عملیات ورودی و خروجی فامنین در فاز بعدی به تمام می رسد، بیان کرد:عملیات این پروژه هنوز آغاز نشده است.

کد خبر 2990395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha