ورود سرمایه گذاران بین المللی در طرح ساماندهی رودخانه های کشور

یاسوج – مدیرکل مهندسی رودخانه و سواحل شرکت مدیریت منابع آب ایران از ورود سرمایه گذاران بین المللی در طرح ساماندهی رودخانه های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، غزاله جعفری پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از رودخانه های یاسوج افزود: یکی از رویکردهای اصلی وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران حفاظت از رودخانه ها به صورت کمی و کیفی است.

وی بیان کرد: احیا و ساماندهی رودخانه ها از رویکردهای اصلی مدیریت منابع آب ایران است و تاکنون نیز پیشرفت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

مدیرکل مهندسی رودخانه و سواحل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: حساسیت‌ها در این زمینه بالا رفته و باید استانها از تجارب و مطالعات بین المللی برای بومی سازی مطالعات مهندسی رودخانه و سواحل بهره ببرند.

جعفری بر استفاده از تکنولوژیهای روز در زمینه حفاظت و ساماندهی رودخانه ها تاکید کرد وگفت: باید از تمامی ظرفیت های انسانی شرکت های آب منطقه ای و سایر دستگاه ها بهره ببریم.

وی آگاهی بخشی به مردم و بهره برداران را زمینه ساز همیاری مردم در زمینه رهاسازی آبراهه ها و بستر رودخانه ها دانست و گفت: انتقال و انعکاس تجارب تلخ سیلاب ها به مردم می تواند آنها را در این زمینه با برنامه های اب منطقه ای هماهنگ کند.

جعفری به ظرفیتهای رودخانه بشار یاسوج اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت رودخانه بشار و لزوم توسعه زیرساخت های لازم در این رودخانه طرح ساماندهی آن در اولویت تخصیص اعتبار قرار دارد.

مدیرکل دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت مدیریت منابع آب ایران عنوان کرد: کار ساماندهی رودخانه بشار زخمی شده و به همین علت باید تلاش کنیم که این پروژه هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

وی اظهار کرد: با جذب سرمایه گذاران خارجی در ساماندهی رودخانه بشار امتیازاتی را به لحاظ بین المللی برای این طرح کسب کنیم.

کد خبر 3778482

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =