ماساژ پاهای زائران اربعین/واکسی که صلواتی بر کفش ها می خورد

کربلا-موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا فقط به توزیع غذا نمی پردازند، بلکه خدمات مختلفی نظیر ماساژ پاهای زائران، واکس کفش ها، اصلاح سر و صورت و ویزیت بیماران را در دستور کار دارند.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: این روزها موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا حال و هوای دیگری دارد و جمعی از عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت در حال خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.

موکب ها نماد عشق مردم به امام حسین(ع) و شهدای کربلا بوده، ایستگاه هایی که علاوه بر توزیع غذا و میان وعده های غذایی، در عرصه های دیگر نیز فعال هستند.

میلیون ها زائر عراقی، ایرانی، پاکستانی و غیره در طول مسیر نجف به کربلا از خدمات موکب های مستقر در این مسیر استفاده می کنند و بدون تردید این موکب ها در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین نقش مهمی را برعهده دارند.

ابتکار دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت سبب شده تا در موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا، اقدامات متعدد و جذابی انجام شود که مورد استقبال زائران اربعین حسینی قرار گرفته است.

خدمات مختلفی نظیر ماساژ پاهای زائران، واکس کفش ها، اصلاح سر و صورت، توزیع دستمال، ویزیت بیماران و برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی از جمله اقداماتی بوده که در مسیر نجف به کربلا در حال انجام و با استقبال خوب زائران روبرو شده است.

خادمان حاضر در موکب های مسیر نجف به کربلا، خدمت به زائران اربعین را بزرگ ترین سعادت خود می دانند و امیدوار هستند که نزد امام حسین(ع) و شهدای کربلا مأجور باشند.

خدمت رسانی گسترده ای به زائران اربعین حسینی می شود

فاضل احمدی یکی از خدمت گزاران به زائران اربعین حسینی که به صورت شبانه روزی در حال تلاش و فعالیت است در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور در مسیر نجف به کربلا را سعادت بزرگ خود می دانم و از اینکه به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنم، بسیار خوشحال هستم.

وی با اشاره به این نکته که خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی از جمله آرزوهای بنده بوده است، افزود: طی سال های اخیر توفیق حضور در مسیر نجف به کربلا برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را پیدا کرده ام.

راه اندازی ایستگاه های متعدد برای خدمت رسانی به زائران اربعین

احمدی با اشاره به خدمات گسترده ای که در مسیر نجف به کربلا ارائه می شود، ادامه داد: خدمات متعددی در موکب های متعدد مستقر در مسیر نجف به کربلا به زائران اربعین حسینی ارائه می شود که هر کدام از آن هاعشق و ارادت مردم به سید و سالار شهیدان را به معرض نمایش می گذارد.

خدمات متعددی در موکب های متعدد مستقر در مسیر نجف به کربلا به زائران اربعین حسینی ارائه می شود که هر کدام از آن هاعشق و ارادت مردم به سید و سالار شهیدان را به معرض نمایش می گذارد

وی با تشریح برخی از خدمات ارائه شده در موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا اضافه کرد: علاوه بر توزیع وعده های غذایی و میاه وعده ها میان زائران اربعین حسینی، خدمات گسترده ای در حوزه بهداشتی و درمانی و فرهنگی به زائران ارائه می شود.

احمدی عنوان کرد: راه اندازی ایستگاه ماساژ، واکس صلواتی کفش های زائران، خدمات بهداشتی و درمانی، اصلاح سر و صورت و برنامه های فرهنگی از جمله اقداماتی است که در برخی موکب ها انجام می شود.

علی کاشفی یکی دیگر از خدمت گزاران به زائران اربعین در گفت و گو با خبرنگار مهر با ابراز خرسندی از خدمت به زائران سید و سالار شهیدان اظهار داشت: خوشبختانه هر سال شاهد افزایش شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی هستیم.

وی برگزاری مراسم اربعین را نماد عشق مردم به اهل بیت عنوان کرد و  افزود: در هیچ کجای دنیا و در هیچ مذهب و آیینی نمی توان مشاهده کرد که مردم از سراسر نقاط جهان با پای پیاده به کربلا آمده و عشق و ارادت خود را به سید و سالار شهیدان به معرض نمایش بگذارند.

کاشفی اضافه کرد: در ایام اربعین حسینی مردم عراق و بسیاری از مردم ایران از تمام دارایی ها و تعلقات مادی خود می گذرند و روزها و شب ها به خدمت گزاری به زائران اربعین حسینی مشغول می شوند.

وی با تشریح دلایل شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی طی سال های اخیر بیان داشت: بدون تردید راه اندازی موکب های متعدد با خدمات گسترده در مسیر نجف به کربلا، بر عظمت و شکوه مراسم اربعین حسینی افزوده است و هر سال شاهد بهبود خدمت رسانی در این موکب ها هستیم.

سید رضا احمدی مسئول موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین که در مسیر نجف به کربلا مستقر است، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا فقط به توزیع غذا نمی پردازد، بلکه خدمات مختلفی نظیر ماساژ پاهای زائران، واکس کفش ها، اصلاح سر و صورت و ویزیت بیماران را در دستور کار قرار می دهند.

وی افزود: طول مسیر و خستگی زائران اربعین حسینی زمینه را برای گسترش خدمات ارائه شده به دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت فراهم می کند و به همین خاطر طی سال های اخیر شاهد ابتکارات و طرح های خوبی برای ارائه خدمت به زائران در موکب ها هستیم.

آرایشگرانی که صلواتی موهای زائران را کوتاه می کنند

احمدی ادامه داد: در موکب ما که متعلق به مردم شهرستان ورامین است، علاوه بر توزیع غذا در سه وعده و پخش میان وعده های غذایی، خدمت رسانی های گسترده دیگری نیز انجام می پذیرد.

وی عنوان کرد: هم اکنون ایستگاه های ماساژ با حضور ماساژورهای متعدد در کنار آرایشگران به خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی می پردازند.

احمدی گفت: خوشبختانه بخش های مختلف موکب با استقبال پرشور و قابل توجه زائران اربعین روبرو شده که این امر مایه مباهات و خوشحالی است.

به هرترتیب هر موکبی در مسیر نجف به کربلا نشان دهنده عمق باور و دینداری مردم به سید و سالار شهیدان است، مردمی که دست از فعالیت دنیوی کشیده و روزها و شب ها مسیر نجف به کربلا را با پای پیاده طی می کنند تا به بهترین نقطه زمین برسند.

بدون تردید خدمت گزاران در موکب های مستقر در مسیر نجف به کربلا با تلاش شبانه روزی خود در خلق حماسه بزرگ اربعین حسینی نقش مهم و به سزایی را ایفا می کنند و بدون تردید نزد سید و سالار شهیدان مأجور خواهند بود.

کد خبر 3823736

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =