پارس‌آباد حائز شرایط لازم جهت ایجاد فرمانداری ویژه است

پارس‌آباد – فرماندار پارس‌آباد گفت: این شهرستان از پنج شرط لازم جهت ایجاد فرمانداری ویژه به صورت قطع سه شرط را دارد و به نظر می‌رسد شرط جمعیتی آن نیز بعد از سرشماری محقق خواهد شد.

اکبر صمدی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: پیش از این برای ایجاد فرمانداری ویژه سه شرط قائل بودند که حتی تأمین دو مورد از آن مجوز ایجاد فرمانداری ویژه را موجب می‌شد.

وی افزود: از سال ۸۶ این شروط به پنج مورد افزایش یافت و از آن جمله می‌بایست جمعیت شهرستان حداقل ۲۵۰ هزار نفر و جمعیت مرکز شهرستان نیز حداقل ۱۲۵ هزار نفر باشد.

فرماندار پارس‌آباد اضافه کرد: علاوه بر این مساحت شهرستان می‌بایست حداقل ۱۰ هزار کیلومتر مربع بوده و سابقه فرمانداری بیش از ۵۰ سال باشد و در عین حال حداقل فاصله شهرستان از مرکز استان ۱۲۴ کیلومتر باشد.

به گفته صمدی به غیر از موضوع جمعیت شهرستان پارس‌آباد سه شرط دیگر ایجاد فرمانداری ویژه را دارا است و مدت‌ها است ایجاد فرمانداری ویژه در این شهرستان مطرح شده است.

وی با اذعان به اینکه در سرشماری سال ۹۰، جمعیت شهرستان ۲۰۰ هزار نفر و جمعیت مرکز شهرستان ۱۰۰ هزار نفر محاسبه شده است، متذکر شد: بی‌شک در سرشماری سال جاری این رقم با افزایش همراه خواهد بود.

فرماندار پارس‌آباد با تأکید به اینکه ایجاد فرمانداری ویژه به محض اعلام نتایج سرشماری در دستور کار است، تصریح کرد: در واقع فرمانداری ویژه صرفاً یک نام نیست  و جایگاه آن بالاتر از فرمانداری و پایین‌تر از استانداری خواهد بود.

صمدی با تأکید به اینکه در فرمانداری‌های ویژه هفت اداره کل فعال می‌شود و فرماندار به مانند قائم‌مقام استاندار عمل می‌کند، اضافه کرد: اعتبارات فرمانداری نیز افزایش می‌یابد و حتی بسیاری از امورات شهرستان را می‌توان مستقیما پیگیری کرد.

کد خبر 3829720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =