پذیرش صنایع کوچک در بورس تسهیل شد/حذف واسطه‌ها در صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک با شرکت بورس کالای ایران و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، گفت: این تفاهم نامه با هدف حذف واسطه‌ها منعقد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، علی یزدانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شرکت بورس کالای ایران و همچنین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه سطح تعامل سه مجموعه افزایش یابد و تحرکی جدید در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به عدم آشنایی کافی بنگاه‌های کوچک و متوسط با ساز و کارهای بازار سرمایه و تامین منابع مالی از طریق این بازار، افزود: یکی از اهدافی که در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته تمرکز بیشتر بر آشنایی بنگاه‌های کوچک و متوسط با بازار سرمایه و شفاف سازی در این راستا است.

وی با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی بنگاه‌های کوچک و متوسط در خصوص تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه به ویژه بورس کالا به خروج این واحدها از وضعیت فعلی کمک زیادی خواهد کرد، اظهار داشت: حذف واسطه‌ها و حاکمیت عدالت اقتصادی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در جهت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از اهداف دیگر این تفاهم نامه است.

یزدانی با اعلام اینکه حضور این بنگاه‌ها در بازار بورس به فروش محصولات صنایع کوچک و متوسط بدون واسطه کمک خواهد کرد، گفت: ایجاد تحرک و رونق در این صنایع از مزایای دیگر بازار سرمایه است و تامین مواد اولیه از طریق بورس منجر به به حذف واسطه‌ها و دلال‌ها شده و در کاهش قیمت تمام شده تولید نقش بسزایی خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهره‌گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران نیز تاکید کرد: واحدهای صنعتی برای دوام و پایداری در چرخه تولید لازم است در  این بازارها ورود پیدا کرده و خود را با سازوکار مورد نیاز بازار سرمایه تطبیق دهند.

گفتنی است این تفاهم‌نامه با هدف تسهیل پذیرش، عرضه و معاملات محصولات تولیدی صنایع کوچک و متوسط کشور، استفاده از ابزارهای تامین مالی و مدیریت ریسک صنایع کوچک و متوسط کشور و بهره‌گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران به امضا رسید.

کد خبر 3830127

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha