رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی:

اسامی داوطلبان تایید و رد صلاحیت شده به فرمانداران اعلام شد

شناسهٔ خبر: 3958778 -
تبریز-رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی از اعلام اسامی داوطلبان تایید و رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا در هیات‌های نظارت به فرمانداران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سلمان خدادادی در روز جمعه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: بررسی ها در هیات های نظارت با دقت و جدیت و بر اساس حفظ حق و حقوق مردم و عمل  به مر قانون صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اسامی داوطلبان تایید  و رد صلاحیت شده نهایتا تا  فردا -دوم اردیبهشت- از سوی فرمانداریها به کاندیداها به صورت کتبی و محرمانه اعلام می شود.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: هیئت های اجرایی اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده شوراها را از ۲۵ فروردین در اختیار هیئت های نظارت قرار داده  و  پس از مهلت ۷ روزه  هیئت های نظارت نتایج بررسی هایشان را در اختیار فرمانداران قرار دادند. 

وی افزود: فرمانداران نیز موظف هستند فهرست اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده را حداکثر تا ۲ اردیبهشت به مدت دو روز به داوطلبان اعلام کنند و ردصلاحیت شدگان نیز از ۳ تا ۶ اردیبهشت مهلت اعتراض دارند. 

سلمان خدادادی تاکید کرد: داوطلبانی که به نتیجه بررسی صلاحیتشان اعتراض دارند باید اعتراض خود را به هیئت‌های بالاتر یعنی از بخش به شهرستان و از شهرستان به استان ارائه، و هیئت عالی نظارت استان نیز موظف است در مهلتی ۱۰ روزه به اعتراض این داوطلبان رسیدگی کنند. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: پس از طی شدن این مدت، آگهی فهرست نهایی تأیید صلاحیت شدگان اعلام و زمان آغاز تبلیغات کاندیداها  به مدت ۷ روز از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت انجام می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 9 =