در سی‌ و هفتمین سالروز فوت؛

سردیس سهراب سپهری در کاشان رونمایی می‌شود

شناسهٔ خبر: 3958786 -
کاشان - همزمان با برگزاری سی‌و هفتمین سالروز درگذشت سهراب سپهری، سردیس این شاعر و نقاش معاصر بر سر مزار وی رونمایی می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، امرزو در سی و هفتمین سالروز مرگ سهراب سپهری از سردیس این شاعر و نقاش معاصر اثر استاد حمید رضا بابایی بر سر مزار وی رونمایی می‌شود.

سهراب سپهری متولد ۱۳۰۷ شاعر و نقاش کاشانی است که اغلب اشعار وی در قالب شعر نو سروده شده است و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند.

تا چندین سال پیش نقاشی‌های سهراب سپهری کمتر مورد توجه بود تا اینکه در دو سال گذشته حراجی از آثار وی برگزار شد که بار دیگر شهرت وی به نقاشی را نیز بر سر زبان‌ها انداخت.

حراج آثار سهراب سپهری وی را به عنوان پرفروش‌ترین نقاش ایران معرفی کرد چراکه در هر پنج دوره حراج تابلوهای سهراب با تفاوتی فاحش نسبت به بقیه آثار فروخته شد به نوعی که در دوره پنجم تابلویی از سهراب با قیمت سه میلیارد تومان فروش رفت در حالی که تابلویی در رتبه دوم ، فروشِ یکی میلبارد و ۴۷۰ میلیون تومان داشت.

این شاعر پرآوازه معاصر در تاریخ اول اردیبهشت‌ماه ۵۹ پس از طی یک دوره بیماری درگذشت.

«تا انتها حضور»، «سهراب مرغ مهاجر» «هنوز در سفرم»، «بیدل، سپهری و سبک هندی»، «تفسیر حجم سبز»، «حافظ پدر، سهراب سپهری پسر، حافظان کنگره»، «نیلوفر خاموش: نظری به شعر سهراب سپهری» و «نگاهی به سهراب سپهری» بخشی از کتاب‌هایی است که که در ارتباط با سهراب به چاپ رسیده است و اشعار و یا زندگی سهراب را مورد توجه قرار داده‌اند.

گفتنی است مراسم سالگرد شهراب سپهری از ساعت ۱۶ در مشهد اردهال  کاشان در صحن امامزاده  سلطان‌علی‌ بن محمد باقر بر سر مزار وی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 14 =