قرارداد بازیکن یا مربی خارجی تیم های بدهکار ثبت نخواهد شد

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان می گوید عدم پرداخت مطالبات و جرایم توسط باشگاهها در آینده دامن گیر فدراسیون نیز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزبه وثوق احمدی با تاکید بر نگاه دقیق مراجع قضایی بین المللی گفت: با توجه به اینکه در سال های گذشته بسیاری از باشگاه های فوتبال ایران اقدام به انعقاد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی کرده اند و به جهت عدم ایفای تعهدات و پرداخت حق الزحمه  آن، موضوع برای رسیدگی به مراجع قضایی بین المللی ارجاع شده است. این مراجع اقدام به اتخاذ تصمیم و محکومیت باشگاه ها به پرداخت حق الزحمه و جرائم مربوطه کرده اند و با توجه به اینکه ادامه  این روند به صلاح فوتبال ایران نیست و هرساله موجب اضافه و انباشته شدن مبالغ بدهی و جرایم می شود .

وی در ادامه بیان کرد: عدم پرداخت مطالبات و جرایم توسط باشگاهها در آینده دامن گیر فدراسیون فوتبال ایران نیز خواهد شد ، با درخواست کمیته وضعیت بازیکنان و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بر اساس اختیارات حاصله از اساسنامه فدارسیون، طی مصوبه ۲۴ اسفندماه ۹۵، تمام باشگاه ها اعم از فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی که دارای پرونده های محکومیت مالی در مراجع بین المللی ورزشی نظیر ارکان قضائی فیفا ، کمیته تعیین وضعیت، اتاق حل اختلاف فیفا و دیوان بین المللی داوری برای ورزش هستند را از ثبت قرارداد اشخاص خارجی به عنوان بازیکن، مربی و غیره محروم کرد و مادامی که این باشگاهها تمام پرونده های خود را به طور کامل مختومه نکرده باشند این محرومیت برای آنها ادامه خواهد داشت.

 وثوق احمدی در ادامه افزود:  مقرر شد که با آغاز فصل نقل و انتقالات ، سازمان لیگ در مورد هر باشگاه علاوه بر استعلام‌هایی که از مراجع مختلف انجام می دهد ، استعلامی نیز از کمیته تعیین وضعیت کند و این کمیته نیز با بررسی مدارک و مستندات، در خصوص هر باشگاه به طور جداگانه اعلام نظر خواهد کرد.

 رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان درخصوص اینکه آیا استثناء یا استثنائاتی برای این تصمیم وجود دارد یا خیر عنوان کرد: هیچ استثنائی برای این محرومیت وجود ندارد و تمام باشگاه های بدهکار، مشمول این مصوبه می شوند و قرارداد هیچ بازیکن یا مربی خارجی اعم از اینکه در حال حاضر در ایران در باشگاه دیگری مشغول به بازی باشند یا نباشند، برای باشگاه های بدهکار ثبت نخواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد  تمام باشگاه ها از تعداد دقیق پرونده های خود و جزئیات آنها مطلع هستند و در صورتی که باشگاه های محروم ، اقدام به مذاکره و یا حتی انعقاد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی کنند. باید مسئولیت های حقوقی و جبران ضرر و زیان های مربوطه را نیز بپذیرند، چرا که فدراسیون اجازه ثبت قرارداد را برای آنها صادر نخواهد کرد و این باشگاهها تا زمان مختومه کردن پرونده های خارجی خود ، حق استفاده از اشخاص خارجی را نخواهند داشت.

 وثوق احمدی در پایان افزود: تمام باشگاه ها مطابق مواد ۸ و ۱۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال متعهد و ملزم به تمکین و اجرای مقررات ، آیین نامه ها و مصوبات فدراسیون هستند.

کد خبر 3969399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =