مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛

ضرورت سرمایه‌گذاری در تربیت قرآنی دانش‌آموزان دختر

شناسهٔ خبر: 4032842 -
اردبیل – مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش به ضرورت سرمایه‌گذاری در تربیت قرآنی دانش‌آموزان دختر تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مسیب زاده عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه ۳۵ امین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر سراسر کشور به میزبانی اردبیل تصریح کرد: به واسطه نقش تربیتی دختران در آینده، سرمایه‌گذاری در تربیت دختران مصداق خیر کثیر است.

وی افزود: دختران نیمی از جمعیت دانش‌آموزی را شامل می‌شوند اما سرمایه‌گذاری جهت تربیت آن ها سود مضاعف داشته و اثرات ماندگار در نسل‌های آینده دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش اصلی‌ترین هدف آموزش‌وپرورش را تربیت اعتقادی و اخلاقی دانست و گفت: به ویژه در برنامه‌های قرآنی سه شاخص مدرسه محوری، فراگیری برنامه‌ها و توسعه مشارکت‌ها دنبال می‌شود.

مسیب زاده متذکر شد: در راستای تحقق برنامه‌های قرآنی بخشی از فعالیت‌ها به برگزاری مسابقات قرآنی اختصاص یافته و در این راستا بعد از مشارکت هفت میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور، برترین‌ها به ۳۵ امین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور راه یافتند.

وی تأکید کرد: دانش‌آموزان از ۳۲ استان در این رقابت‌ها حضور دارند و تأکید آموزش‌وپرورش به جای تمرکز بر نمره و رتبه، تربیت اخلاقی و تأثیرات مستمر مسابقات است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: در راستای تحقق سیاست‌ها برنامه‌هایی از جمله تربیت حافظان موضوعی و ترتیلی، تربیت یاوران نماز از بین مدیران مدارس و توزیع کتب امام شناسی و احکام با تعداد چهار میلیون جلد در دو سال گذشته عملیاتی شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =