مشمولان دانشجوی متقاضی خروج از کشور از طریق سامانه سخا اقدام کنند

سنندج- معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: باراه اندازی سامانه خدمات الکترونیک انتظامی(سخا) دراستان دیگر نیازبه مراجعه حضوری مشمولان دانشجویی که قصد خروج از کشوررا دارند، نیست.

به گزارش خبرنگارمهر، محمد کولیوند امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج به بیان موضوع درخواست  مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول سربازی پرداخت وگفت:  در ابتدا سامانه خدمات الکترونیک انتظامی(سخا) در استان های بزرگ کشور راه اندازی شد و اکنون در استان کردستان هم این سامانه ایجاد شده و آماده ارائه خدمات به مشمولان دریافت مجوز خروج از کشور است.

وی عنوان کرد: از اول مهرماه امسال این سامانه دراستان آغاز به کار کرده و دیگر صدور مجوز دانشجویان مشمول متقاضی مجوز خروج از کشور به طور دستی انجام نمی شود و تمامی کارها از طریق این سامانه انجام می شود.

وی با اشاره به  آدرس اینترنتی این سامانه به نشانی http://services.epolice.ir، اظهارداشت: با ایجاد این سایت دیگر نیازبه مراجعه حضوری مشمولانی که قصد خروج از کشوررا دارند، نیست.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان به مراحل ثبت درخواست مجوز خروج از کشور اشاره کرد و گفت: مشمولان دانشجو که متقاضی دریافت مجوز خروج از کشور به دلیل زیارتی و سیاحتی هستند می توانند با مراجعه به پلیس +۱۰، کد سخا خود را دریافت کرده و سپس با داشتن حساب بانکی بنام خود متقاضی از بانک قوامین در خواست خروج از کشور خود را در سامانه سخا ثبت کنند.

کولیوند  ادامه داد: پس از تایید درخواست، اطلاعات ثبت شده به دانشگاه مربوطه ارسال می شود که مسئول مربوطه در دانشگاه پس از بررسی درخواست و در صورت نداشتن مشکل قانونی نسبت به تایید آن اقدام می کند.

وی   افزود: پس از تایید وظیفه عمومی استان محل سکونت مشمول، نسبت به لیست گیری مشمولان متقاضی وسپس نسبت به بررسی و صدور مجوز خروج از کشور آنان اقدام می شود.

وی با اشاره به اینکه این مراحل مختص دانشجویان دانشگاه های مستقر دراستان است، اضافه کرد: دانشجویی متقاضی که اهل  کردستان است  ولی در دانشگاه واقع در سایر استان های کشور مشغول به تحصیل  است باید  مراحل ذکر شده را در استان محل تحصیل خود انجام دهد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه حداقل مبلغ ودیعه دریافت شده از این متقاضیان ۳ میلیون و حداکثر هم ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است، گفت: محض ثبت ورود مشمول به خاک کشور در مرز زمینی یا فرودگاه در سامانه، ظرف مدت یک هفته ودیعه به مشمول عودت داده می شود.

کولیوند عنوان کرد: در صورت تغییر تاریخ سفر  و یا عدم استفاده مشمول از مجوز صادر شده مراتب عدم استفاده در سامانه ثبت و ظرف مدت یک هفته ودیعه به مشمول عودت داده می شود.

وی به مراحل ثبت درخواست معافیت پزشکی هم اشاره کرد و گفت: ثبت اولیه در دفتر پلیس+۱۰ و معرفی به پزشک معاین اولیه، معاینه مشمول توسط پزشک معاین اولیه و تشخیص بیماری و ثبت نوع بیماری در سیستم، ثبت مرحله دوم توسط پلیس +۱۰ و معرفی به حوزه پزشکی، معرفی به بیمارستان طرف قرارداد برای اخذ نظریه تخصصی توسط اداره پزشکی وظیفه عمومی، طرح پرونده در شورای پزشکی پس از وصول نظریه تخصصی،  در دو حالت هم پرونده برای بررسی بیشتر در اجرای ماده ۴۲ و ۴۳ به شورای عالی ارجاع داده می شود، شامل مراحل ثبت درخواست معافیت پزشکی است.

کد خبر 4107878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =