با شکست مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی؛

مرکل برای برگزاری انتخابات جدید اعلام آمادگی کرد

شناسهٔ خبر: 4150088 -
صدراعظم آلمان در پی شکست مذاکرات برای تشکیل یک دولت ائتلافی در این کشور اظهار داشت که بجای تشکیل یک دولت حداقلی، برگزاری یک انتخابات جدید را ترجیح می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در پی شکست مذاکرات برای تشکیل یک دولت ائتلافی در آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور روز دوشنبه گفت که ترجیح می دهد بجای تشکیل یک دولت حداقلی، انتخابات جدیدی در آلمان برگزار شود.

طبق اظهارات صدراعظم آلمان، مانع اصلی بر راه تشکیل یک دولت ائتلافی موضوع مهاجرت بود.

اما شکست مذاکرات برای تشکیل یک دولت ائتلافی میان حزب محافظه کار به رهبری آنگلا مرکل- «اتحادیه دموکرات مسیحی»-، حزب لیبرال «دموکرات آزاد» (FDP) و «حزب سبز » احتمال برگزاری یک انتخابات جدید را مطرح ساخت و آینده صدارت مرکل را پس از ۱۲ سال با تردید مواجه ساخت.

آنگلا مرکل ۶۳ ساله در گفتگو با شبکه تلویزیونی «اِی آر دی» گفت که در مورد تشکیل یک دولت حداقلی بدبین است. وی در این باره گفت: «از دیدگاه من برگزاری انتخابات جدید مسیر بهتری خواهد بود».

این درحالی است که رئیس جمهور آلمان اظهار داشت که این کشور با بدترین بحران سیاسی ظرف ۷۰ سال گذشته روبرو شده است و از تمام احزاب سیاسی این کشور خواست تا «به کشور خدمت کنند» و تلاش کنند تا یک دولت تشکیل دهند.

اظهارات وی ظاهراً متوجه احزاب «دموکرات آزاد» و «سوسیال دموکرات» آلمان بود که روز دوشنبه از تجدید «ائتلاف بزرگ» خود با حزب محافظه کار به رهبری آنگلا مرکل سر باز زدند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 6 =