راه اندازی خط تولید مشترک محصولات گرمایشی بوتان و بوش

با راه‌اندازی خط تولید محصولات گرمایشی و آب گرم خانگی بوش، شرکت بوتان به‌صورت انحصاری تولید، فروش و خدمات پس از فروش محصولات گرمایشی و آب گرم خانگی بوش ترموتکنولوژی را در ایران انجام می‌دهد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، حضور بوش در ایران به ۹۳ سال پیش برمی‌گردد و از همان زمان و به تدریج، فعالیت‌های مختلفی را در ایران دنبال کرده است. در ماه مه ۲۰۱۶ ، شرکت بوش با آگاهی از اهمیت ویژه بازار ایران، اقدام به تاسیس یک دفتر در ایران کرد و در تازه ترین تحول،‌ این شرکت اقدام به عقد قرارداد همکاری با شرکت بوتان و راه اندازی خط تولید مشترک با این شرکت در ایران کرده است.

بوش افق فعالیت خود در ایران را بسیار گسترده می‌بیند

آندریاس اشمیت رئیس هیات مدیره بوش تجارت پارس (شعبه شرکت بوش در ایران‌) در حاشیه راه اندازی خط تولید این شرکت در کارخانه بوتان(ساوه) در جمع خبرنگاران گفت: برنامه شرکت بوش ابتدا این بود که فقط یک دفتر نمایندگی فروش محصولات در تهران دائر کند اما بعد از بررسی های جامعی که توسط کارشناسان ما در مورد ایران و ظرفیت‌های بازار و صنایع این کشور انجام شد به این نتیجه رسیدیم که برای راه اندازی یک شعبه از شرکت بوش در ایران سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: این شرکت با ۵۰ نفر پرسنل که اغلب آنها ایرانی هستند و ۵ کارشناس آلمانی هم در آن حضور دارد در تولید سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع خانگی و تجاری، تجهیزات نیروگاهی،‌لوازم خانگی و فناوری های امنیتی ، بسته بندی های صنعتی و قطعات خودرو در ایران فعالیت خواهد کرد.

این مقام مسئول بیان اینکه شرکت بوش افق فعالیت خود در ایران را بسیار گسترده می‌بیند، ادامه داد: بازار ایران دارای پتانسیل بالای جمعیت و پرتقاضا است و از طرفی تولید در ایران نیز به دلیل وجود نیروی جوان متخصص و تحصیل کرده چشم انداز روشنی دارد. رئیس هیات مدیره بوش تجارت پارس در تشریح همکاری این شرکت با شرکت بوتان اظهار کرد: بررسی های ما بیانگر ظرفیت ها و توانمندی های شرکت بوتان در تولید انواع محصولات گرمایشی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گام نخست با این شرکت به عنوان شریک تجاری در تولید این محصولات همکاری کنیم،‌ضمن آن که مقبولیت مردمی شرکت بوتان در ایران نیز در این همکاری برای ما اهمیت ویژه‌ای داشت.

تمرکز بر تولید محصول برای بازار داخل ایران در فاز نخست

زفر پولات رئیس بخش خاورمیانه شرکت بوش نیز در این مراسم در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اهداف صادراتی شرکت بوش از سرمایه گذاری در ایران و مشارکت با شرکت بوتان، گفت: در گام نخست ما تمرکز خود را بر تولید محصولات گرمایشی با مشارکت بوتان برای بازار داخل ایران قرار داده ایم اما در افق پیش رو، با توجه به این که طبق قراردادی که با بوتان بسته ایم دو شرکت بوش و بوتان به شرکای تجاری تبدیل شده اند،‌ بسته به شرایط، برای گسترش خطوط تولید و تنوع بخشی به محصولات و افزایش سهم بوتان در بازار داخلی و همچنین صادرات این محصولات به کشورهای منطقه نیز برنامه ریزی خواهیم کرد.

گسترش مناسبات بین المللی تولید و انتقال فناوری به کشور

همچنین در این مراسم رئیس هیات مدیره بوتان نیز با بیان این که این شرکت در راستای گسترش همکاری های خود با برندهای مطرح بین المللی  از اسفندماه سال ۹۵ وارد شراکت استراتژیک با بوش شد،‌ افزود: در سال‌های اخیر، بوتان علاوه بر کسب سهم حداکثری از بازار داخلی وسایل گرمایشی با صادرات روزافزون و مستمر به اروپا و آسیا بازارهای جدیدی را فتح کرده و با شکستن رکورد صادرات بیش از ۵۰۰هزار دستگاه، به نامی شناخته شده در این صنعت در اروپا تبدیل شده است.

وی با بیان این که دانش فنی به تنهایی نمی تواند به ارتقا برند در سطح جهان بینجامد و به گشایش بازارهای بیشتر به روی محصولات کشورمان منتهی شود، تصریح کرد: توانایی های دیگری مثل دانش بازاریابی و مدیریت نیز برای حاصل شدن این مقصود لازم است که ما برای رسیدن به این قابلیت ها باید مشارکت های بین المللی خود را افزایش دهیم، ضمن آن که مشارکت بوتان و بوش را می توان از مصادیق ارتقا سطح کیفی تولید و انتقال فناوری به کشور به شمار آورد.
 
پتانسیل شرکت بوتان برای تبدیل شدن به هاب تولید و صادرات محصولات بوش در منطقه
 
عباس هاشمی مدیرکل صنایع فلزی ولوازم خانگی نیز در این مراسم با بیان این که ظرفیت تولید پکیج گرمایشی کشور حدود 7/۱ میلیون دستگاه است،‌اظهار کرد: میزان تولید کشور در حال حاضر با ۱۰ واحد تولیدی فعال حدود ۶۰۰ هزار دستگاه است. خوشبختانه در صنایع گازسوز، ایران به بالای ۹۰ درصد تولید داخل رسیده و واردات ما در این صنایع بسیار ناچیز است. وزارت صنعت حمایت خوبی از این صنایع انجام داده و تعرفه ورودی پکیج گرمایشی ۳۲ درصد و در جهت این حمایت است. بوتان و بوش انتخاب درستی انجام داده اند و این یک مشارکت برد –برد است و انتظار ما از بوش این است که در فاز بعدی این مشارکت فعالیت های تحقیق و توسعه و مدیریت نرم افزاری خود را در ایران انجام دهند و سهم بازار خارجی شرکت بوش در منطقه به بوتان سپرده شود و شرکت بوتان، به هاب محصولات بوش در منطقه تبدیل شود.
 
در بخشی از این مراسم نیز، آقای حاجی‌پور، ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با طرح اینکه شرکت‌های بوتان و بوش از جمله شرکت‌های بسیار بزرگ و معتبر در حوزه صنایع لوازم خانگی و تاسیساتی هستند، اعلام کرد این سازمان در کنار وزارت صنعت، معدن و تجارت اماده هر گونه همکاری در جهت رفع موانع تولید و مشکلات تولید کنندگان و از جمله این دو شرکت بزرگ است، که رشد بیشتری داشته باشند.

وی با اعلام اینکه از زمان صدور جواز تا زمان صدور پروانه این پروژه، حدود 4 ماه زمان طی شد که از این حیث یکی از سریعترین پروژه هایی بوده که در سطح استان و یا کشور اجرا شده است، تاکید کرد: استان مرکزی چهارمین قطب صنعتی کشور است که در استفاده از نیروهای متخصص و فنی استان در توسعه سهم بازار محصولات تولید داخل تاکید دارد.

اعلام آمادگی شرکتهای خارجی در تعامل و انعقاد قراردادهای همکاری با شرکتهای معتبر استان مرکزی بعد از برجام، از دیگر مسائل طرح شده از سوی وی بود.

کد خبر 4195661

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =