افکار عمومی اجازه تغییر چهره خانه «نیما» را نخواهد داد

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در صورتی که تغییر کاربری خانه نیما یوشیج به تغییر چهره ملک منجر شود، افکار عمومی مساله را نخواهند پذیرفت و شهرداری باید به مسئله ورود می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن خلیل آبادی در خصوص اخباری مبنی بر تغییر کاربری خانه «نیما یوشیج» گفت: مالک این خانه ادعا کرده است با توجه به اینکه این ملک از ثبت ملی خارج شده تصمیم دارد بنا را به سفره خانه تبدیل کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر در تغییر کاربری چهره ملک نیز تغییر کند، افکار عمومی و هنرمندان نخواهند پذیرفت، تصریح کرد: به نظر می‌رسد مالک با سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران قصد همکاری دارد و بدون هیچگونه تغییری در ساختار قصد مبدل کردن خانه نیما را به سفره خانه دارد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران افزود: تغییر کاربری اهمیت چندانی ندارد و آنچه که حائز اهمیت است، جلوگیری از تخریب این بنای تاریخی و ارزشمند است. در صورتی که تغییر کاربری خانه نیما یوشیج به تغییر چهره ملک منجر شود،  شهرداری باید به مساله ورود کند که مطمئنا با درخواست هایی که هنرمندان از شهردار کرده‌اند، شهرداری به مساله ورود کرده و مانع تخریب و تغییر چهره منزل پدر شعر نو فارسی می شود.

کد خبر 4204875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =