مسئول دارالقران حرم امام خمینی(ره):

مهم‌ترین بستر شکل‌گیری جلسات مذهبی جلسات خانگی قرآن است

شناسهٔ خبر: 4227810 -
حجت الاسلام قائمی با اشاره به اینکه مهم‌ترین بستر شکل‌گیری جلسات مذهبی جلسات خانگی قرآن است گفت:در همایش«تجلیل از خادمان قرآن» ۱۰ هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان تجلیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری برنامه های دارالقرآن حرم امام خمینی(ره) عصر روز گذشته، سه شنبه۲۴ بهمن ماه در مسجد۱۴معصوم تهران برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام روح الله قائمی، مسئول دارالقران حرم امام خمینی(ره) ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه گفت: دارالقرآن حرم چند ماهی است که تأسیس شده است و بنا بر این دارد که فعالیت های خود را در قالب بسترسازی و طرح های مختلف در حوزه قرآنی و مذهبی پیگیری کند.

وی در مورد طرح بسترساز افزود: این طرح با هدف جمع‌آوری اطلاعات جلسات خانگی قرآن و عترت و با نظر تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) مصوب شد تا بستر سایر فعالیت‌های دارالقرآن باشد.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) تصریح کرد: مهم‌ترین بستر شکل‌گیری جلسات مذهبی همین جلسات خانگی هستند که در این طرح جلسات قرآنی منطقه ۲۰ شناسایی و براساس آن همایش «تجلیل از خادمان قرآن» پنجشنبه ۲۶ بهمن ساعت ۹ صبح در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با اعلام سخنرانان این همایش اضافه کرد: سید حسن خمینی تولیت حرم امام خمینی (ره) از سخنرانان اصلی مراسم بوده و حضور حجت الاسلام قرائتی و شیخ حسین انصاریان تا کنون قطعی نشده است.

قائمی با اشاره به خودجوش بودن جلسات خانگی عنوان کرد: در این همایش ۱۰ هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان حضور دارند و قرار است در آن از ۳۰۰ استاد خانگی قرآن کریم تجلیل شود که بدون گرفتن هزینه‌ای در راه قرآن گام برداشته‌اند، و سیدحسن خمینی از جمله سخنرانان نخستین همایش «تجلیل از خادمان قرآن» هستند.

وی ضمن اشاره به هدف همایش «تجلیل از خادمان قرآن» بر مبنای ارتقاء انگیزه و کمک به بالا بردن سطح کیفی و کمّی جلسات قرآن خانگی بیان کرد: نیازسنجی جلسات خانگی قرآن هدف اصلی این طرح است، چراکه فرهنگ جلسات خانگی و حضور فیزیکی در چنین جلساتی باید حفظ شود.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) در پایان با بیان اینکه فعالیت دارالقرآن هیچ اصطکاک و موازی کاری با فعالیت سایر نهادها ندارد خاطرنشان کرد: فعالیت ما در حوزه‌ای متمرکز شده که کمتر مورد توجه قرار گرفته و از فارغ‌التحصیلان قرآنی که انگیزه اصلی آنها ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی است بهره گرفته می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 11 =