یونیسف: غوطه شرقی سوریه «جهنمی بر روی زمین» است!

رئیس «صندوق کودکان ملل متحد» اعلام کرد که منطقه تحت محاصره غوطه شرقی در سوریه برای کودکان به «جهنمی بر روی زمین» تبدیل شده و ارسال فوری کمکها به این منطقه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «هنریتا فور» رئیس «صندوق کودکان ملل متحد» (یونیسف) روز پنج شنبه اعلام کرد که منطقه تحت محاصره غوطه شرقی در سوریه برای کودکان به «جهنمی روی زمین» تبدیل شده و ارسال فوری کمکها به این منطقه ضروری است. 

وی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت: «بمباران تقریباً بدون وقفه ادامه دارد و کودکان شاهد خشونت، شاهد مرگ و نقص عضو هستند. و اکنون نیز کمبود آب و غذا وجود دارد و شیوع بیماری نیز محتمل است».

فور اظهار داشت: «۵.۸ میلیون اتباع سوریه در حال انتقال به نقاط دیگری هستند... که نیمی از آنان کودکان هستند؛ به همین خاطر کودکان بیش از همه در معرض آسیب قرار دارند».

کودکانی که از خانواده های خود جدا شده اند، در مقایسه با سایر کودکان آسیب پذیرتر هستند. از این رو، یونیسف تلاش می کند تا این کودکان را به آغوش خانواده یا خویشاوندان خود برگرداند.

رئیس یونیسف همچنین گفت: «در غوطه شرقی، کمک به کودکان بسیار سخت است. ما به منطقه دسترسی کافی نداریم. کودکان دوران بسیار دشواری را تجربه می کنند.».

لازم به ذکر است در روز پنج شنبه، گروههای مسلح که قرار بود بر اساس مفاد قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت، قواعد آتش ‌بس را رعایت و مسیر خروج غیرنظامیان را باز کنند، بی توجه به این موضوع کاروان حامل ۳۰۰ خانوار سوری را هدف حملات وحشیانه خود قرار دادند.

هنوز آمار تلفات احتمالی این حمله تروریست ها مشخص و منتشر نشده است.

تروریست‌ های غوطه شرقی پیش از این نیز بارها از خروج غیرنظامیان از این منطقه جلوگیری کرده اند.

طبق قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل که هفته گذشته تصویب شد، در غوطه شرقی دمشق آتش ‌بس اعلام شده است، اما تروریست ها از همان اولین روزهای آتش ‌بس، مردمی که می ‌خواستند با استفاده از فرصت آتش ‌بس و گذرگاه‌های تضمین ‌شده از سوی دولت مرکزی سوریه، از غوطه شرقی خارج شوند را گلوله باران کردند.

گفتنی است، تروریست ‌ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می ‌کنند و همین دلیل مخالفت آنها با خروج مردم از میدان جنگ است.

کد خبر 4247008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =