پنتاگون درصدد استخدام مسلمانان است

وزارت دفاع آمریکا برای جذب نیرو شگرد جدیدی را در پیش گرفته و بدنبال استخدام نیروهای خارجی بویژه مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریستین ساینس مانیتور در گزارشی در این باره نوشت : در حالیکه نیروهای آمریکایی با  اسلام گراها درگیر هستند پنتاگون و نیروهای مسلح در حال یاری طلبیدن از مسلمانان در آمریکا می باشند.

گفته می شود که ارتش آمریکا در صدد استخدام مسلمانانی است که بتوانند به عربی و دیگر زبانها صحبت کنند وبه فرهنگ مناطقی مانندعراق و افغانستان  آشنا باشند.

برای این منظور واشنگتن به اقدامات مختلفی از جمله تاسیس نمازخانه، امام جماعت تمام وقت در دانشکده های نظامی و پایگاهها ، مشارکت نظامیان ارشد در مراسم اسلامی در آمریکا و خارج ازآمریکا اقدام کرده است تا بتواند مسلمان را به ارتش آمریکا جلب نماید.

پنتاگون هدف از این کار را برای درک متقابل با مسلمانان در کشور و خارج از آمریکا عنوان کرده است تا بتوانند حمایت آنها را از اهداف آمریکا در جنگ جلب کنند.

درگزارشی دیگرعنوان شده است که  ارتش آمریکا در حال حاضر با اهداف استخدامی خود درگیراست و در حال بررسی افزایش تعداد نیروهای خود ازافراد غیرآمریکایی است و در همین راستا در صدد افتتاح دفاتر در خارج از مرزهای خود می باشد.

گفته شده است که اگر افرادی داوطلبانه به عضویت ارتش آمریکا در آیند شهروندی آمریکا را خواهند پذیرفت.

بوستون گلوب با انتقاد از این روند می نویسد: نیروهای خارجی که در ارتش آمریکا خدمت می کنند می توانند پنتاگون را به این سبب با انتقاداتی رو به رو سازد که از مزدوران در ارتش ملی استفاده می کند.

تاکنون پنتاگون درباره شرایط کسانی که می توانند به ارتش بپیوندند، سکوت اختیار کرده است

آمریکا همچنین در باره حداقل استانداردهای گزینش توضیحی ارائه نداده است.

کد خبر 427645

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =