کنفرانس بین‌المللی «حکومت ایلخانان» در زنجان برگزار می شود

زنجان-نخستین کنفرانس بین‌المللی «حکومت ایلخانان و تأثیر آن بر راه ابریشم»، در دانشگاه زنجان و با همکاری گروه ایلخانی‌شناسی برگزار می‌شود .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه زنجان، دانشگاه زنجان به سفارش مؤسسه مطالعات آسیای مرکزی ، نخستین کنفرانس بین‌المللی «حکومت ایلخانان و تأثیر آن بر راه ابریشم» را در ۳۰ آبان‌ماه امسال برگزار می‌کند.

از جمله محورهای این کنفرانس می‌توان به تبادلات فرهنگی در مسیر راه ابریشم، تحولات زبانی در مسیر راه ابریشم، انعکاس فرهنگ مغولان در منابع اسلامی (عربی – فارسی)، راه ابریشم و نقش آن در انتقال علوم در دوره ایلخانی، راه ابریشم و تحولات دینی و مذهبی (مانویت، بودیسم، اسلام، عرفان و تصوف) در دوره ایلخانی، تحولات هنر و معماری در حوزه راه ابریشم در دوره ایلخانی است.

همچنین از جمله محور اقتصادی این کنفرانس مناسبات اقتصادی ایران و کشورهای حوزه راه ابریشم در دوره ایلخانی، تأثیر راه ابریشم بر اقتصاد کشورهای حوزه راه ابریشم، زیر ساخت‌های اقتصادی در مسیر راه ابریشم در دوره ایلخانی (کاروانسراها، مراکز اقامتی، رباط ها) و نظام حقوقی راه ابریشم و تأثیر آن بر مبادلات بازرگانی در دوره ایلخانی است.

همچنین از جمله محورهای دیگر این کنفرانس می‌توان به معاهدات و پیمان‌نامه‌های مربوط به راه ابریشم، نقش حکومت ایلخانی بر ثبات و امنیت راه ابریشم، کاربردهای نظامی راه ابریشم در دوره ایلخانی، اشاره کرد و از جمله محور جغرافیای تاریخی می‌توان به راه ابریشم و جاده‌های فرعی منشعب از آن، نقش ایلخانان بر توسعه شهری و شهرسازی راه ابریشم، جغرافیای اقتصادی راه ابریشم در دوره ایلخانی اشاره کرد.

کد خبر 4301998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =