فقر و تنگدستی عامل زندانی شدن ۷۳درصد زندانیان است

رییس سازمان زندانها با اشاره به نتایج یک پرسشنامه گفت: طبق یک پرسشنامه ۷۳دزصد زندانیان فقر و تنگدستی را عامل زندانی شدن خود دانستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر اصغر جهانگیر در همایش حمایت از خانواده زندانیان با اشاره به آسیب های افزایش جمعیت کیفری گفت: باید خانواده زنذانی را از خود زندانی جدا کنیم و گناه زندانی را به پای خانواده اش ننویسیم.

وی با انتقاد از نگاه های سنگین جامعه به زندانی و خانواده اش گفت: به عنوان سازمان زندانها وظیفه داریم به خانواده زندانیان هم رسیدگی کنیم و حمایت از آنها را در دستور کار قرار دادیم.

جهانگیر به ضرورت کاهش اسیب های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری ۲۶هزار از زمانی که همسران شأن در زندان بودند،اموزش های لازم جهت جلوگیری از کاهش خطر ها و آسیب ها و همچنین برنامه های اخلاقی را دیدند.

وی اظهار داشت: تسهیلاتی از بانک‌ها نیز برای اشتغال زنان زندانی لحاظ شده است.

رییس سازمان زندانها گفت: بیش از ۳هزار نفر از فرزندان زندانیان که ترک تحصیل کرده بودند به فضای آموزشی بازگردانده شدند. بیش از ۱۵۰هزار خانواده از سوی انجمن حمایت از خانواده زندانیان به طور ویژه مورد حمایت قرار گرفتند.

وی به۲۲۰ هزار انجمن حمایت از خانواده زندانیان اشاره کرد و گفت: در راس این انجمن ها، انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز فعالیت ویژه ای در داخل و بیرون زندان دارند و ۷۰ هزار خانواده تحت حمایت از انجمن ها هستند. ۲۰۲هزار نفر هم تحت حمایت انجمن ها و نظارت سازمان زندانها هستند که ۵۶ میلیارد سال گذشته صرف حمایت از خانواده زندانیان شد.

جهانگیر تصریح کرد: ۶۷ هزار خانواده نیز خدمات مشاوره ای دریافت کردن و .۲ هزار و  ۲۰۰ نفر از زندانیان در قالب رای باز مشغول به کار شدند.

وی به عوامل زندانی شدن افراد طبق نتایج یک پرسشنامه اشاره کرد و گفت: ۷۳ درصد زندانیان یکی از عوامل ورود را فقر و تنگدستی؛ ۵۳ دزصد محیط ناباب و دوستان و ۴۳درصد بی سوادی و فقر فرهنگی و۱۷درصد رفتارهای پر خطر را عامل زندانی شدن دانستند.

کد خبر 4303862

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha