قیمت پایه بنگاه‌های مشمول واگذاری، تصویب شد

در جلسه هیات واگذاری دستور قیمت گذاری تعدادی از بنگاه ها مطرح و قیمت پایه آنها تصویب شد؛ بر این مبنا، مبلغ قیمت گذاری شده شرکت های در حال عرضه بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، سیصد و چهل و دومین جلسه هیات واگذاری روز شنبه مورخ ۲ تیرماه در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور کلیه اعضا و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پوری حسینی، رئیس کل سازمان خصوصی سازی و دبیر هیات واگذاری گزارشی از وضعیت عرضه و واگذاری بنگاه های دولتی طی ۱۷ سال فعالیت سازمان خصوصی سازی ارائه کرد، همچنین در ادامه گزارشات مقایسه ای در خصوص حجم مبالغ قیمت گذاری طی این سالها، عرضه بنگاه های دولتی طی ۱۷ سال گذشته، گزارش میزان موفقیت سازمان خصوصی سازی در واگذاری ها به همراه آسیب ها و موانع و چالش های شناسایی شده طی این سالها را مطرح کرد. سپس دستورات قیمت گذاری تعدادی از بنگاه ها مطرح و قیمت پایه آنها پس از بحث و بررسی مورد تصویب قرار گرفت.

در همین راستا قیمت پایه سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با حضور وزیر جهاد کشاورزی مورد بررسی و قیمت و شرایط آن جهت عرضه و انتشار آگهی عمومی واگذاری به تصویب رسید.

همچنین قیمت تعدادی از بنگاه های زیرمجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران شامل سیلوی مهاباد، انبار غله رو باز دولت آباد کرمانشاه، انبار غله ایلام، انبار غله دورود و انبار غله ماسور به تصویب هیات واگذاری رسید.

در این جلسه در خصوص شرکت های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بحث و بررسی صورت پذیرفت و قیمت پایه شرکت های مجتمع صنعتی اسفراین، لوله گستر اسفراین و تولیدی منیزم گستر اریش مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین قیمت پایه تعدادی از جایگاه های سوخت نیز در جلسه مذکور مورد تصویب هیات واگذاری قرار گرفت.

در جلسه مذکور هیات واگذاری با توجه به مصوبات ذکر شده در مجموع مبلغ قیمت گذاری شده شرکت های در حال عرضه حدودا بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان (معادل ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال) است.

در پایان نیز اصلاح ۳ مورد اساسنامه شرکت های مشمول واگذاری و همین طور تعیین مدت اعتبار قیمت پایه بنگاه ها و دارایی ها قیمت گذاری شده توسط هیات واگذاری از جمله سایر موضوعات مورد تصویب این جلسه بود.

کد خبر 4329262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =