هدف گفتگوهای ادیان رسیدن به صلح و آرامش است

دهاما جوتی گفت: نیاز جوامع بشری به صلح، آرامش و زندگی مسالمت‌آمیز از جمله نیازهای حیاتی جهان امروز ارزیابی می‌شود و این چنین گفت‌وگوها یکی از مقدمات مهم رسیدن به این هدف خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دهاما جوتی، رییس بخش مطالعات بودیسم دانشگاه کلمبو با مصطفی سهراب، رایزن فرهنگی ایران در سریلانکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

سهراب در این دیدار ضمن معرفی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز دانشگاه ادیان و مذاهب، در خصوص فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه گفت‌وگوی ادیان توضیحاتی ارایه داد.

رایزن فرهنگی کشورمان ادامه داد: رایزنی فرهنگی ایران در سریلانکا با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای انجام فعالیت‌های مشترک و همچنین برقرار کردن ارتباط بین بخش مطالعات بودیست دانشگاه کلمبو با مراکز علمی و دانشگاهی مشابه در ایران به منظور آشنایی بیشتر با اسلام و ایران امروز، آمادگی خود را اعلام می کند.

در ادامه این دیدار دهاما جوتی، رییس بخش مطالعات بودیسم دانشگاه کلمبو ضمن تأکید بر نیاز به گفت‌وگو بین پیروان ادیان و مذاهب گوناگون و سایر رهروان مکاتب فکری و ایجاد درک و شناخت متقابل، این موضوع را برای شرایط فعلی بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: نیاز جوامع بشری به صلح، آرامش و زندگی مسالمت‌آمیز از جمله نیازهای حیاتی جهان امروز ارزیابی می‌شود و این چنین گفت‌وگوها یکی از مقدمات مهم رسیدن به این هدف خواهد بود.

کد خبر 4351425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =