تفاهم نامه همکاری مابین شرکت گاز ودانشگاه کردستان امضاو مبادله شد

سنندج- تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه کردستان و شرکت گازبرای مشارکت در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی بین شرکت گاز استان و دانشگاه کردستان امضا ومبادله شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت گاز کردستان، احمد فعله گری، ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه گفت : گاز یکی از صنایع پرریسک محسوب شده که با استانداردهای زیادی سروکار دارد که اگر کارشناسان  با این استانداردها آشنا نباشند در اجرای پروژه های گازرسانی و حفظ و نگهداری تاسیسات با مشکل مواجه می شوند.

وی افزود: در اجرای پروژه های گازرسانی توانمندی خاص و ظرفیت بسیار مناسبی وجود دارد که می تواند مبنا مطلوبی در جهت مطالعه، تحقیق و تفحص در اختیار اساتید و پژوهشگران دانشگاه کردستان قرار دهد.

فعله گری ادامه داد: استاندارد اجرای پروژه های گازرسانی در شرکت ملی گاز ایران تدوین می شود ولی برای بروز کردن و بومی کردن این استانداردها نیاز است همکاری نزدیکی مابین دو سازمان بوجود آمده تا نسبت به تدوین استانداردهای بومی و محلی اقدام گردد و این اقدام، کاری بس پسندیده و مطلوب است.

وی  بیان کرد: شرایط ویژه جغرافیایی و توپوگرافی استان باعث می گردد عملیات اجرایی لوله گذاری با شرایط ویژه ای صورت گیرد و گاهی عبور از رودخانه های پرآب، مناطق شیب دار و پلکانی و عبور از کوه ها  و دره ها راشامل می شود و این امر می طلبد با مطالعه و تحقیق استانداردهای متناسب با شرایط تدوین گردد.

وی ادامه داد: زمینه دیگر همکاری مابین دو سازمان، بحث آموزش پرسنل است  که باعث می شود برای روش های ابداعی انجام کار، استانداردسازی نمایند و در بحث کالیبراسیون وسایل انداره گیری نیز می توان از ظرفیت آزمایشگاه های پیشرفته دانشگاه کردستان بهره برد.

فردین اخلاقیان رئیس دانشگاه کردستان هم  گفت : بسیار جای خرسندی است که زمینه همکاری با شرکت گاز استان فراهم شده و این امر باعث می گردد تا تعامل بین دو سازمان بیشتر و کاربردی تر شود و انعقاد تفاهم نامه مسیری برای تعاملات دو سویه فراهم کرده است.

وی افزود:  این تفاهم نامه یک رابطه تکنیکال و مهندسی است و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه کردستان در جهت شناخت نیازهای تحقیقاتی و آموزشی و اعتمادی که به اساتید و پژوهشگران این دانشگاه شده، جای تقدیر و تشکر داشته و امید است قدم های مثبتی در جهت تدوین و پیشبرد اهداف استراتژیک شرکت گاز استان کردستان برداشته شود.

وی اظهارداشت: امروزه گاز طبیعی یکی از مهمترین حامل های انرژی است که ۸۰ درصد از سبد انرژی مربوط به این ماده حیاتی است و بایستی استفاده از آن با دانش و فن همراه باشد و تحقیقات زیربنایی در این رابطه میتواند در ارائه بهتر خدمات موثر و اثربخش باشد.

وی افزود : براساس این تفاهم نامه یک همکاری نظام یافته میان دانشگاه کردستان از یک سو و شرکت گاز استان جهت مشارکت در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی با هدف رفع نیازهای گاز کردستان برقرار می شود.

اخلاقیان گفت : دانشگاه کردستان  قادر است تا درخواست های تحقیقاتی و آموزشی شرکت گاز استان کردستان را شناسایی و در مرحله بعدی با استفاده از دانش اساتید گروه های مرتبط آنها را بررسی و نتایج تحلیل و راهکارهای عملی را ارائه کند.

در ادامه جلسه  مفاد تفاهم نامه توسط سیروس علیرمائی رئیس پژوهش و فن آوری شرکت گاز استان کردستان برای اعضاء شرکت کننده در جلسه قرائت شد.

علیرمائی در مورد مفاد تفاهم نامه همکاری گفت: براساس این تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه کردستان و شرکت گازبرای مشارکت در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی با هدف نیازهای شرکت گاز استان و واحدهای تابعه در ۵ ماده و ۲۲ بند تنظیم شده است.

در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان امضاء و بین دو مدیر مبادله شد.

کد خبر 4378297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =