انصراف پیمانکار پروژه فاضلاب ماسوله به دلیل شرایط بازار

فومن- مسئولان در جلسه شورای شهر، شهرک ماسوله از انصراف پیمانکار پروژه فاضلاب این شهرک تاریخی خبرداده و علت آن را شرایط بازار و افزایش قیمت محصولات عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای شهر شهرک تاریخی ماسوله یکشنبه شب با حضور مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فومن، اعضای شورای شهر ماسوله و شهردار این شهر با محوریت رسیدگی به آب بها و فاضلاب این شهرک تاریخی برگزار شد.

مدیر امور آب و فاضلاب فومن در این جلسه با اشاره به برخی مشکلات و موانع موجود در مسیر اجرای پروژه فاضلاب طبقه سوم بازار شهرک تاریخی ماسوله، اظهارکرد: مجموعه شهرداری ماسوله همکاری خوبی در اجرای این پروژه تاکنون داشته است.

اصلاح ۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب در ماسوله

وحید مهجور با بیان اینکه به رغم تنش های موجود در این زمینه تاکنون ۱۰۰ متر از شبکه اصلاح شده است، افزود: متاسفانه کمبود نیروی در این زمینه مشکلاتی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به درخواست تأمین نیروی برای شهرک تاریخی ماسوله از مدیرعامل آب و فاضلاب استان گیلان طی بازدید از شهرک، گفت: در حال حاضر نیز پیگیر این موضوع از طریق استان هستیم.

مدیر امور آب و فاضلاب فومن همچنین با بیان اینکه پروژه فاضلاب بازار ماسوله و سایر پروژه های این حوزه در قالب یک طرح برای تأمین اعتبار مطرح شد، خاطرنشان کرد: ۷۰ میلیون تومان برای این پروژه ها تأمین اعتبار کرده و مناقصه نیز برگزار و پیمانکار نیز مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه پیمانکار به دلیل شرایط جدید اقتصادی از اجرای این پروژه انصراف داده است، تصریح کرد: افزایش چند برابری قیمت لوله های مورد نیاز برای این پروژه یکی از دلایل اصلی انصراف پیمانکار است.

به گفته مهجور متاسفانه با توجه به شرایط امروز بازار هیچ پیمانکاری با اعتبار ۷۰ میلیون تومان نمی تواند در زمینه اصلاح پروژه فاضلاب اقدام مناسبی انجام دهد.

اجرای طرح مطالعاتی پروژه جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب فومن

وی با تأکید برلزوم پیگیری مدیران شهری ماسوله از طریق کمیته برنامه ریزی و مسئولان ارشد شهرستان درباره این پروژه، افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش همه مسئولان و مدیران شهری ماسوله این مشکل برطرف شود.

مدیر امور آب و فاضلاب فومن با اشاره به اجرای طرح مطالعاتی فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی فومن، گفت: طرح مطالعاتی فاضلاب شهرک تاریخی ماسوله نیز در سطح شهرستان و همچنین استان در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر ضرورت همکاری مردم برای اجرای این پروژه در شهرک تاریخی ماسوله، خاطرنشان کرد: برخورد قضایی با متخلفان خواست آب و فاضلاب شهرستان و استان نبوده و نیست و این دستگاه بر تعامل مردم برای اجرای این پروژه تأکید دارد.

مهجور تأکید کرد: امور آب و فاضلاب شهرستان فومن همانند سنوات گذشته آمادگی لازم برای همکاری در این زمینه با مدیران شهری شهرک ماسوله دارند و پیگیر اصلاح شبکه فاضلاب این شهرک نیز می باشد.

 وی با اشاره به همکاری و مشارکت مردم شهرک برای کاهش مشکلات در حوزه فاضلاب و آب های سطحی، تصریح کرد: با اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی شاهد کاهش این مشکلات در شهرک ماسوله خواهیم بود.

تأمین روشنایی معابر ماسوله نقش مهمی در تأمین امنیت مسافران و شهروندان

شهردار ماسوله نیز در ادامه این جلسه در این باره با اشاره به اینکه از مسئولان امر خواسته ایم هر چه سریعتر در این باره تصمیم گیری شود، اظهار کرد: اگر این موضوع در کوتاه ترین زمان به نتیجه برسد می توانیم در کمیته برنامه شهرستان فومن برای تأمین اعتبار مطرح کنیم.

حسن آقاجانی افزود: تلاش می شود در صورت آماده شده طرح مطالعاتی فاضلاب شهرک تاریخی ماسوله بخشی از اعتبارات را تأمین کنیم.

وی همچنین به مشکلات نوسانات برق در شهرک تاریخی ماسوله نیز اشاره و خاطرنشان کرد: از طریق مسئولان ارشد استانی در شرکت توزیع برق بارها پیگیری حل این مشکل بوده ایم.

شهردار ماسوله با تأکید براینکه مشکلات حوزه برق باید از سوی مسئولان شهرستان در شهرک تاریخی ماسوله شناسایی، دسته بندی و به شهرداری اعلام شود، تصریح کرد: مدیران شهری نیز در این باره با حضور در فرمانداری و حتی در سطح استان می توانند مشکلات را پیگیری و رفع کنند.

وی با اشاره به رفع مشکلات روشنایی سطح خیابان و معابر ماسوله طی ماه های گذشته، ادامه داد: شهری همانند ماسوله با این میزان مسافر و گردشگر نباید در حوزه روشنایی معابر با مشکل مواجه باشد.

آقاجانی با بیان اینکه وجود تعداد کافی روشنایی در سطح شهرک هم در زمینه تأمین امنیت مسافران تعیین کننده بوده و هم امنیت ساکنین، افزود: هدف از برگزاری این جلسه حل مشکلات موجود در شهرک ماسوله است.

کد خبر 4379414

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =