۱۳اجرای نمایش جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در دیگر شهرهای کردستان

سنندج- دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت:  ۱۳ اجرای  اثر راه یافته به این دوره از جشنواره در شهرهای سنندج، سقز و سروآباد به نمایش درمی آید.

مدریک قادری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از تاریخ ۱۰ شهریور سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان کار خود را آغاز کرده است، گفت: استقبال بیشتری از این دوره از جشنواره نسبت به دوره های گذشته از سوی هنرمندان حوزه تئاتر خیابانی کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۲۷ اثر به دبیرخانه این دوره از جشنواره ارسال شده بود،  اظهارداشت: تعداد آثار راه یافته به این دوره از جشنواره ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و از تمام استان های کشور به غیر از استان اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی بیان کرد: کارگاه تولید و اجرا بین ایران و فرانسه قبل از جشنواره فراخوان آن داده شد و هنرمندان حضور یافتند و به تمرین و اجرا در مریوان پرداختند و این برنامه یکی از وجه تمایزهای این دوره از جشنواره با دوره های گذشته آن است.

دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اضافه کرد: از دیگر تفاوت های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با دوره های گذشته آن افزایش تعداد داوران به پنج نفر در هر سه مرحله بازخوانی، بازبینی و مرحله نهایی است.

قادری یکی دیگر از تفاوت های این دوره را اجرای نمایش های خیابانی در دیگر شهرهای استان خواند و افزود: برای نخستین بار امسال ۱۱ اجرا را در شهرهای سنندج، سقز و سروآباد علاوه بر شهر کانی دینار مریوان داشته ایم.

وی ادامه داد: نمایش های مستطیل، مربع، دایره به کارگردانی افشین خدری و چمدان های من به کارگردانی مختار محمدی در نخستین روز از این دوره جشنواره به ترتیب در پارک مولوی سقز و پارک های استقلال و سپیدار سنندج به نمایش درآمدند.

وی عنوان کرد: در دومین روز از سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی مریوان نمایش دریا سمیرکو: به کارگردانی فاطمه بحرینی در پارک های شانو و آی تی سنندج و نمایش من میخوام فرشته شم به کارگردانی میثم کرمی در شهر کانی دنیار اجرا شد.

دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ادامه داد: دوشنبه ۱۲ شهریور در سومین روز از جشنواره نمایش من میخوام فرشته شم به کارگردانی میثم کرمی ساعت ۱۸ در پارک شانو و ساعت ۲۰:۱۵ در پارک بهاران سنندج و نمایش کومسای به کارگردانی نرمین گیوه چی ساعت ۱۸ در شهر سروآباد به نمایش در می آید.

قادری عنوان کرد: روز سه شنبه ۱۳ شهریور و چهارمین روز جشنواره هم نمایش به کجا به کارگردانی علی چناری ساعت ۱۷:۱۵ در شهر کانی دینار، نمایش یخچال به کارگردانی سعید خیراللهی ساعت ۱۸ و ساعت ۲۰:۱۵ در پارک مولوی کُرد سقز و نمایش یک میهمانی ساده به کارگردانی مهدی حبیبی ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه در شهر کانی دینار اجرا می شود.

کد خبر 4392365

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =