۲ هزار حضور جهانی فیلم‌های کوتاه ایرانی در سال ۹۶/ اسناد مدون شد

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان از ثبت رکورد ۲ هزار حضور جهانی نمایندگان سینمای کوتاه ایران در سال ۹۶ خبر داد.

سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افتخارات نمایندگان سینمای کوتاه ایران در عرصه‌های جهانی گفت: همانطور که در جریان هستید امسال و سال گذشته، سال‌های بسیار پرافتخاری برای انجمن سینمای جوانان و خانواده سینمای کوتاه ایران بوده و خوشحالیم که اعلام کنیم تنها در سال ۹۶ فیلم‌های کوتاه ایرانی، بیش از ۲ هزار حضور در رویدادهای جهانی داشته‌اند و این آماری افتخارآمیز است.

وی تاکید کرد: این آمار که داده های آن به صورت مستند موجود است و به زودی در قالب کتابی مدون منتشر خواهد شد، به خوبی نشان از اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران دارد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: از این آمار بیش از ۳۷۰ حضور بین‌المللی منتهی به اخذ جایزه از رویدادهای معتبر جهانی شده‌ است، اما در کتاب مورد اشاره نه فقط افتخارات و جوایز که همه حضورهای جهانی نمایندگان سینمای کوتاه ایران فهرست شده تا در قالب یک کتاب مرجع اطلاعات مرتبط با این آثار در آن درج شود.

وی درباره انعکاس این سیر صعودی اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه تهران که کمتر از ۲ ماه دیگر برگزار خواهد شد هم گفت: براساس همین آماری که ارایه شد می‌توان امیدوار بود که سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه که مقارن با چهل‌سالگی انقلاب خواهد بود ‌به یکی از دوره‌های جذاب این رویداد تبدیل شود.

موسوی ادامه داد: در این دوره از جشنواره تلاش خواهیم داشت متناسب با اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران، ‌ترکیب معتبری از مهمانان و داوران را داشته باشیم تا زمینه ای پویاتر برای بالندگی جهانی سینماگران این حوزه فراهم بیاید. سطح داورانی که در این دوره دعوت شده‌اند بالاتر از دوره‌های گذشته است و امیدواریم از همین رهگذر شاهد برگزاری بهتر این رویداد باشیم.

به گفته مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، مراحل آماده‌سازی کتاب مرور ۲ هزار حضور جهانی فیلم‌های کوتاه ایرانی در رویدادهای جهانی طی شده و هم‌زمان با برگزاری جشنواره سی‌وپنجم منتشر خواهد شد.

کد خبر 4401400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =