نقش اجتماعی زنان دیده شود/کمترخیابانی به اسم زنان شهید داریم

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه نقش اجتماعی زنان باید نشان داده شود، گفت: بخشی از این موضوع تقصیر ما زنان است که افتخارآفرینی های خود را ثبت نکردیم.

به گزارش خبرنگارمهر الهه کولایی استاد دانشگاه تهران، در نشست بیان تجارب زیسته زنان در دفاع مقدس گفت: جنگ جز یکی از زشت ترین، پر هزینه ترین و پر خسارت ترین مصائبی است که می تواند در یک جامعه تحمیل شود.

وی افزود: بررسی جنگ های مختلف در دنیا نشان می دهد زنان و خانواده قربانیان اصلی جنگ ها هستند و نهاد خانواده خواه ناخواه چه در مناطق جنگی و چه در مناطق دور از جغرافیای جنگ با خطر حذف فیزیکی روبروست.

کولایی با بیان اینکه زنان تلاش کردند در دوران جنگ نقش های دوگانه ای را بر عهده بگیرند اظهار داشت: اما واقعیت این است که با همه از خود گذشتگی و افتخار آفرینی آنها، آثار غیر قابل جبرانی بر نهاد خانواده وارد شده است.

وی به همسران شهدا اشاره کرد و گفت: وظیفه تک تک ماست که برای  انتقال تجربیات و ارزش های این نسل به نسل جدید تلاش کنیم و بعد انسانی جنگ را به نمایش بگذاریم.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در این زمینه با کوتاهی های جدی همراه بوده ایم، تصریح کرد: ما در همه سطوح در انتقال این ارزشها و رویدادهای تاریخ ساز کوتاهی داشته ایم به ویژه در حوزه دانشگاهی.

کولایی گفت: تاریخ ما مردانه است. بخشی از این موضوع تقصیر ما زنان است که افتخارآفرینی های خود را ثبت نکردیم و از دلاوری ها و نقش آفرینی های بانوان را به سادگی عبور کردیم.

این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه خود من به این موضوع در قالب یک طرح پژوهشی پرداخته ام، اظهار داشت: تأکید ما بر نقش های اجتماعی زنان است. باید به این موضوع بیش از گذشته پرداخته شود.

وی در خاتمه گفت: سوال من این است که امروز چند خیابان به اسم زنان شهید نامگذاری شده است. باید این ایثارها و از جان گذشتگی ها یادآوری شود.

کد خبر 4420250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =