مبلمان شهری اصفهان قابل حمل می شود

اصفهان - مدیرعامل سازمان زیباسازی شهری اصفهان از طراحی و اجرای مبلمان های ویژه شهری و خلاقانه با سیاست قابل حمل بودن و هماهنگی با محیط خبر داد.

حسن موذنی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره طراحی مبلمان های شهری متناسب با فضاهای مختلف سطح شهر اصفهان اظهار داشت: طرح پیشنهادی مبلمان چهارباغ مراحل برداشت، مطالعات طراحی در فازهای صفر، ۱ و ۲ و نیز نمونه سازی را پشت سرگذاشته است.

وی همچنین به طراحی مجموعه مبلمان حاشیه زاینده رود اشاره کرد و افزود: در طراحی مبلمان حاشیه رودخانه در نزدیکی پل های تاریخی از متریال متناسب با فضای تاریخی آن محدوده استفاده می شود.

مبلمان شهری متناسب با فضا طراحی می شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهری اصفهان سیاست کلی در طراحی و اجرای مبلمان های شهری را پورتابل بودن آنها بیان و اضافه کرد: مبلمان خیابانی و معابر کم عرض با در نظر گرفتن روش ساخت متناسب، طراحی شده و براساس عملکرد، در نزدیکی مراکز خدمات عمومی جانمایی و نصب می شوند.

وی همچنین به طراحی و اجرای مجموعه مبلمان در عرصه های ویژه شهری از جمله باغ گلها، باغ پرندگان، کوه صفه، ناژوان و پاتوق های شهری اشاره و بیان کرد: این مبلمان ها متناسب با هریک از این محیط های شهری طراحی می شود.

موذنی همچنین طراحی و اجرای مبلمان گلستان شهدای اصفهان را از دیگر طرح های مبلمان شهری بیان کرد.

طراحی مبلمان شهری ویژه کودک در اصفهان

وی از تجهیز مبلمان مادی نیاصرم در حدفاصل چهارباغ و خیابان آذر خبر داد و افزود: در ایستگاه های BRT نیز مبلمان ویژه معابر کم عرض طراحی و اجرا شده است و در نقاطی که ظرفیت پاتوق شهری شدن دارند نیز مبلمان های ویژه اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهری اصفهان اضافه کرد: با توجه به اینکه شهر اصفهان توسط یونیسف به عنوان شهر دوستدار کودک مشخص شده است یکی از برنامه های سازمان در فضاهای بازی کودکان طراحی و اجرای مبلمان کودکان است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴ میلیارد تومان اعتبار به مبلمان  شهری و زیباسازی مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان اختصاص داده شده است، اضافه کرد: طراحی و اجرای مبلمان ویژه پردیس هنر اصفهان نیز در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 4431655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =