دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل به واحدهای صنعتی البرز ارائه می‌شود

کرج - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل به واحدهای صنعتی البرز ارائه می‌شود.

جهانگیر شاهمرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت یک‌نهاد مسئول در کارگروه پدافند غیرعامل استان است، اظهار کرد: اصلی‌ترین کار در این حوزه بحث ممیزی و شناسایی واحدهای صنعتی است که در این خصوص نیاز به توجه دارد و این اقدام با مشارکت حوزه‌های HSE فعال در شهرک‌های صنعتی و سازمان انجام می‌شود.

وی افزود: بر این اساس تمامی واحدهای صنعتی که احتمال بروز حوادثی ازجمله آتش‌سوزی و نشر مواد شیمیایی در آن‌ها وجود دارد شناسایی، آنالیز و ممیزی می‌شود، درگذشته این مهم برای ۵۰۰ واحد صنعتی انجام‌شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: برای واحدهایی که درزمینهٔ پدافند غیرعامل ازجمله HSE نیاز به رسیدگی دارند، دستورالعمل‌هایی ارائه‌شده تا در آینده با مشکلات حادی مواجه نشوند.

شاهمرادی با توضیح اینکه تمامی واحدها و طرح‌های صنعتی البرز در این زمینه شناسایی‌شده‌اند، عنوان کرد: در استان واحدهای صنعتی و تولیدی وجود دارد که تأثیرات منطقه‌ای و کشوری دارند به همین منظور تلاش شده که با توقف تولید مواجه نشوند.

وی تأکید کرد: برای واحدهای صنعتی و تولیدی مهم در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات مهمی انجام‌شده زیرا برخی از واحدهای صنعتی کلیدی بوده به این معنا که اگر یک روز خط تولید آن‌ها متوقف شود مشکلات زیادی در کشور به وجود می‌آید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: در خصوص تأمین مواد اولیه، برق و یا سوخت‌های جایگزین راهکارهایی ارائه‌شده است تا از توقف فعالیت آن‌ها جلوگیری شود، به‌یقین بحث پدافند غیرعامل یک عملیات گسترده است که به‌مرورزمان باید انجام شود.

شاهمرادی با اشاره به رصد گسترده در حوزه بازار و اصناف، گفت: بازار را به لحاظ موجودی کالاهای استراتژیک بررسی می‌کنیم تا با کمبود مواجه نوشیم.

وی تأکید کرد: پایش پیوسته میزان کالاها و تولیدات در بازار مدنظر است و در این میان فعالیت کارگروه‌هایی ازجمله پدافند غیرعامل استان البرز و تشکیل جلسات ماهانه آن‌هم موردتوجه است تا دستورات کشوری در این خصوص در البرز هم دنبال شده و پیاده‌سازی شود.

کد خبر 4447168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =