سیستم آموزشی فعلی سطحی است/هویت کودکان باید خدایی شود

یزد ـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: سیستم آموزشی فعلی سطحی است و بر حفظ کردن و نمره گرفتن تاکید دارد که در چنین سیستمی جای تفکر و تعقل خالی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری عصر امروز در جمع مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور در نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی با حضور وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: انسان خلق شده تا جانشین خدا روی زمین باشد و این جایگاه می طلبد که انسان آیینه تمام نمای صفات پروردگار باشد.

وی عنوان کرد: انسان جوهره ای دارد که این جوهره باید شکفته شود و از صفات خداوندی در او نمایان شود.

ناصری خاطرنشان کرد: خداوند متعال سرشت و فطرت ما را خدایی قرار داده و هویت ما خدایی است، ما بی هویت نیستیم که به هر چیزی وصل شویم تا هویت بگیریم زیرا این هویت را خداوند متعال به ما عطا کرده است.

امام جمعه یزد بیان کرد: آنها که به اندک چیزی متمایل می شوند و به حب جاه و مقام گرفتار می شوند، هویت محکمی ندارند.

وی با تقدیر از انتخاب موضوع این همایش تاکید کرد: باید تلاش کنیم نوجوانان و کودکان را به سمت هویت الهی سوق دهیم زیرا این کودکان همانند لوحی سفید هستند که عاقبت آنها را ما با برنامه های خود تعیین می کنیم.

ناصری بیان کرد: هویت ما خدایی و اصالت ما بهشتی است و در مسیر دنیا حرکتی به سوی کمال داریم و همه هر روز دعا می کنیم که خدا ما را به راه راست هدایت کند و راه مستقیم راهی است که هدفش به خدا منتهی می شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: آیات بسیاری در قرآن درباره معاد و قیامت است و این نشان دهنده این است که ما مقام و منزلت دیگری داریم که جایگاه های زودگذر باید بگذریم و به جایگاه اصلی خود برسیم

ناصری خطاب به مسئولان آموزش و پرورش و مربیان تاکید کرد: اگر می خواهید واقعا به نوجوانان خدمت کنید و او را سعادتمند کنید تا او بدون خطا کار کند و برای جامعه دلسوز باشد، هویت او را خدایی کرده و او را به فطرت خدایی برگردانید و او را با خدا آشنا کنید.

وی افزود: کودکان اگر با خدا آشنا شوند، هیچگاه پناه دیگری به جز خدا نمی بیند و به کار دیگری برای گذران زندگی خود پناه نمی برد و خدا نیز او را یاری می کند.

ناصری با تاکید بر لزوم تغییر سبک آموزش و تربیت در مدارس تصریح کرد: باید سبکی انتخاب شود که به فرزندان ما هویت دهد تا در برابر هر بیگانه ای از خود ضعف نشان ندهند.

وی تصریح کرد: اگر تربیت صحیح و هویت الهی باشد، همچون نوجوان بسیجی در برابر استکبار می ایستد و هیمنه دشمنان را خرد می کند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: هویت الهی که باشد، فداکاری می کند و همانند خلبانان ما در دوران دفاع مقدس به دل دشمن می زند و برای نجات جان همنوعان خود از جان خود هم دریغ نمی کند.

وی تصریح کرد: سیستم آموزشی ما یک سیستم سطحی است یعنی بخوان، حفظ کن و نمره بگیر و جای دو عنصر تفکر و تعقل خالی است و باید سیستم فعلی به بخوان، فکر کن و پیش برو، جایگزین شود.

کد خبر 4465299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =