کردستان قهرمان المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری بانوان کشور شد

سنندج - در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری کشور در بخش دختران تیم کردستان بر سکوی نخست ایستاد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان بعد از ظهر جمعه در سنندج با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

تیم وزنه برداری دختران استان کردستان با کسب سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی اول، تیم خراسان رضوی با دو مدال طلا و دو نشان نقره نایب قهرمان شد و استان های آذربایجان شرقی و خوزستان هر کدام با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز مشترکاً سوم شدند.

در دسته ۴۰ کیلوگرم مبینا تیمورنژاد از آذربایجان شرقی با مجموع ۴۵ کیلوگرم به عنوان تنها قهرمان این دسته معرفی شد.

در دسته ۴۵ کیلوگرم غزل حسینی از خراسان رضوی با مجموع ۷۵ کیلوگرم مقام اول، بیتا ذبیحیان عربی از مازندران با مجموع ۷۱ کیلوگرم مقام دوم و مینا گودرزی از لرستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

دسته ۴۹ کیلوگرم عاطفه عباسی از خراسان رضوی با مجموع ۸۲ کیلوگرم مدال طلا، الیکا محمدخانی از گلستان با مجموع ۷۶ کیلوگرم مدال نقره و شبنم صالحی از خوزستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۵۵ کیلوگرم شینا امانی از کردستان با مجموع ۸۰ کیلوگرم بر سکو نخست، مهدیس السادات قریشی از خوزستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم سکو دوم و روژان سورسوری از کرستان با مجموع ۶۳ کیلوگرم بر سکو سوم ایستادند.

در دسته ۵۹ کیلوگرم نیز پارمیدا محمودیان از گلستان با مجموع ۱۱۶ کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد، سید غزاله حسینی از خراسان رضوی با مجموع ۹۱ کیلوگرم مدال نقره و نگین آقایی از آذربایجان شرقی با مجموع ۹۰ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۶۴ کیلوگرم یکتا جمالی از اصفهان با مجموع ۹۵ کیلوگرم، ثنا رحمانی از کردستان با مجموع ۶۵ کیلوگرمو نارین جوانمردی از کردستان با مجموع ۵۸کیلوگرم به ترتیب مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.

در دسته ۷۱ کیلوگرم الناز باجلانی از کردستان با مجموع ۱۵۷ کیلوگرم به مقام قهرمان رسید، هانیه کرمی از کرمانشاه با مجموع۱۱۱ کیلوگرم دوم شد و نوشین مرادی از فارس با مجموع ۹۹ کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

در دسته ۷۶ کیلوگرم جوانا نیک نفس از کردستان با مجموع ۹۰ کیلوگرم مدال طلا، مائده منوچهری از آذربایجان شرقی با مجموع ۸۵ کیلوگرم مدال نقره و آوا رضاپور از خوزستان با مجموع ۴۵ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۸۱ کیلوگرم هستی محمدی از خوزستان با مجموع ۸۴ کیلوگرم مدال طلا، فاطمه غلامی از فارس با مجموع ۸۱ کیلوگرم مدال نقره و مهسا انصاری از بوشهر با مجموع ۶۴ کیلوگرم مقام سوم و مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۸۱+ کیلوگرم، کوثر تنها از کرمانشاه با مجموع ۱۰۵کیلوگرم، هلیا کیانی از خراسان رضوی با مجموع۸۳ کیلوگرم و نادیا داد دوست از آذربایجان شرقی با مجموع ۶۸ کیلوگرم به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را بدست آوردند.

اولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان هفتم تا نهم آذر ماه در سنندج برگزار شد.

کد خبر 4472139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =