حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است

زاهدان - وزیر آموزش و پرورش گفت: حفظ سلامت، تندرستی و امنیت دانش آموزان مهم ترین خط قرمز آموزش و پرورش است که همه باید آن را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان، محمد بطحایی در جلسه هیئت نظارت بر تخلفات اداری ضمن تسلیت دوباره به خانواده های داغدار اظهار داشت: تمام همکاران ما در بازرسی‌هایی که انجام دادن تلاش کردند تا به بهترین نحو این موضوع را پیگیری کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان امانت های مردم در دست ما هستند چرا که مردم به من و شما اعتماد کرده و نباید خود را از این قضیه جدا بدانیم و دیگران را مقصر بدانیم.

وی عنوان داشت: ما نباید فراموش کنیم که وظیفه اداره آموزش و پرورش نظارت بر تمام دستگاه‌های زیرمجموعه خودش است و باید این حادثه و موضوع را به طور جدی پیگیری کنیم زیرا مهمترین وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت حفاظت از روح و ذهن و جسم دانش آموزان است.

بطحایی تاکید کرد: طی بخشنامه ای که فرستاده خواهد شد باید تیمی متشکل از بازرس های آموزش و پرورش ظرف مدت ۲۰ تا ۲۵ روز از همه مدارس غیرانتفاعی بازی کنند، چه بسا بسیاری دیگر از این مدارس ناایمن وجود داشته باشند.

وی تصریح کرد: ما مدعی هستیم که امانتدار بچه های مردم هستیم، نباید اینگونه نشان دهیم که مسئولیت پذیری آموزش و پرورش در همین حد است لذا باید به مراجع قضایی شکایت شود و نگذاریم که اعتبار پایگاه اجتماعی آموزش و پرورش در معرض خطر قرار بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامی گذشته است و هنوز شاهد ادارات دولتی پر زرق و برق هستیم اما مدارس ما شبیه مخروبه است، ابراز کرد: مردم نباید اجازه بدهند که اینگونه مشکلات پدید بیاید و راضی نشود که آجر های مدرسه روی سر فرزندان شان فرو بریزد.

وی ادامه داد: واقعاً برای کشوری که ادعا دارد آموزه های حکومتی آن از نوع دینی، و انقلاب آن از نوع فرهنگی است؛ فجیع است که تبعیض بین ساختمان های مدارس و ادارات دولتی به این گونه باشد.

بطحایی اظهار کرد: نباید بگذاریم در استانی که مورد توجه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مقامات عالی کشور است چنین اتفاقاتی بیفتد اما باید خیلی سریع و بدون ملاحظات و طبق قانون برخورد کنیم و به هیچ عنوان طبق احساسات کاری را پیش نبریم.

وی تأکید کرد: من از همه مشکلات موجود آگاه و آنها را قبول دارم اما نباید این مشکلات به گونه شود که ما هیچ کاری انجام ندهیم چرا که مهمترین وظیفه ما در هر شرایطی مراقبت از بچه های مردم است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: من از همه همکاران می‌خواهم با تمام فشارهای کاری زیادی که دارند این موضوع بسیار مهم را پیگیری کنند و نگذارند در کنار همه زحمات آنها یک کوتاهی و قصور باعث بروز یک اتفاق ناگوار شود.

کد خبر 4491367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =