پادکست: حکمی عجیب برای نماینده سروان

در این پادکست رادیومهر چند نکته و نطق مهم جلسه علنی ۱۱دی ماه مجلس شورای اسلامی را دستچین کرده‌ایم که اعلام شدن حکم «محمدباسط درازهی» بعد از دو هفته پر حرف و حدیث، مهم ترین آنهاست.

مجله مهر: حکم هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برای «محمدباسط درازهی» نماینده مردم سراوان اعلام شد. تذکر شفاهی و کتبی به همراه درج در پرونده و کسر از حقوق. محمدجواد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در حاشیه جلسه علنی دیروز به خبرنگاران گفت حق شکایت برای مأمور گمرک هم محفوظ است.

بودجه همچنان مهم ترین محور نطق ها بود و روی صحبت «محمدرضا صباغیان» نماینده مردم بافق در مجلس، اول از همه با رئیس جمهور بود : «کاهش هزینه ها خیلی خوب است ولی برای این کار قبل از همه باید بروید سراغ فرهنگیان؟! فرهنگیانی که در معیشت روزانه خود هم گاهی دچار مشکل هستند؟ چرا سراغ آنهایی نمی روید که ماهیانه ۲۰-۲۵ میلیون تومان حقوق می گیرند؟»

نقد «قلی الله قلی زاده» نماینده مردم کلیبر به ادبیات دکتر حسن روحانی بود که در سخنرانی خود گفته بود: «ساختار اقتصادی ما معیوب است.» قلی زاده پرسید:« تعجب می کنم، چه کسی باید ساختار اقتصادی ما را اصلاح کند؟! کسی جز شما؟» و از رئیس جمهور خواست با ادبیات مثبت و امیدوار کننده‌ای صحبت کند.

«مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز، در اعتراض به آبروریزی و غیبت و تهمت در نطقی شروع به خواندن آیات قرآن و ترجمه آن کرد. توجه به جملات پایانی او کافی بود تا بفهمیم مخاطب او عملکرد صدا و سیما در نقد مجلس است: «گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنکه هست، گیرند. اگر قرار باشد کسی را بگیرند در همان صدا و سیما و جاهایی که می‌گویند «تبیین و شفاف» می‌کنیم، هستند افرادی که گیر می‌افتند.»

«سیدعلی ادیانی» نماینده مردم قائمشهر با یک روایت تاریخی سعی کرد از آفت دوری از شایسته سالاری بگوید:«از نشانه‌های حکمرانی خوب توجه به شاخص‌های شایسته سالاری است. در زمان صدرات امیر کبیر بنا به توصیه عمه ناصرالدین شاه، حاکم قم انتخاب شد. امیرکبیر در نامه ای به ناصرالدین شاه نوشت: اعلی حضرت بداند که اداره امور ممکلت با توصیه عمه و خاله امکان پذیر نمی شود. یکی از آفاتی که جامعه امروز ایران را تهدید می کند همان انتخاب افراد غیرمسئول با شاخص‌های غیر مطلوب و براساس رابطه سالاری است. نمی‌توان با توصیه‌های عمه‌های جناحی و عموهای حزبی‌، دایی‌های ستادی و خاله‌های قبیله‌ای و تکرار پدرخوانده جریانی، مملکت را اداره کرد.»

«علی محمد مرادی» نماینده مردم قروه هم از رنجی گفت که مردم هم زبانش را آن طرف مرزها آزار می‌دهد: «این چندمین بار است که رژیم ترکیه با بهره گیری از نیروهای تندرو همچون داعش و النصره در خاک سوریه به کردها حمله می‌کند و بعد از حمله عفرین، این بار قصد حمله به مناطق دیگر کُردنشین را دارد، از وزیر امور خارجه می‌خواهم برای جلوگیری از حمله وحشیانه به مردم کُرد آن منطقه اقدام کند.»

کد خبر 4502255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =