احتمال حذف دفتر امور زنان آموزش و پرورش قوت گرفت

هر چند همچنان حذف دفتر امور زنان آموزش و پرورش در حد شنیده هاست اما با سخنان جدید قائم مقام وزیر می توان استنباط کرد حذف این دفتر از این وزارتخانه نهایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته خبرگزاری مهر در خبری مبنی بر اینکه «انحلال معاونت تربیت بدنی آموزش وپرورش منتفی شد/تغییرات در راه است»، شنیده هایی که این روزها پیرامون تغییرات ساختاری و مدیریتی آموزش و پرورش به گوش می رسد را منتشر کرد؛ از جمله حذف بخش دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش. در حالیکه پیش از این فرحناز مینایی پور مدیرکل امور زنان و خانواده این وزارتخانه خبر از این داده بود که در راستای بهبود این فعالیت های این بخش تلاش هایی صورت گرفته است که دوباره این بخش زیر نظر مستقیم وزیر اداره شود. 

حال امیرعلی نعمت الهی قائم‌مقام و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در واکنش به این خبر در حاشیه مراسمی گفت: ساختار جدید آموزش و پرورش نهایی نشده است و در حال بررسی و کارشناسی دقیق هستیم تا بتوانیم به اهداف که چابک سازی، افزایش بهره وری و جلوگیری از هم پوشانی است، دست پیدا کنیم. در سازمان اموراداری و استخدامی کشور، رئیس این سازمان که معاون رئیس جمهور است و خودش نیز معلم بوده است با توجه ویژه ای موضوع تجدید ساختار را بررسی می کند و همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش در حوزه های تخصصی مرتبط تاکیدشان بر این است تا ساختار سازمانی به نحوی نهایی شود که بتوانیم وظایف و تکالیف را بهتر از گذشته انجام دهیم.

نعمت اللهی با اشاره به روند تجدید ساختار در وزارت آموزش و پرورش گفت: در برخی از قسمت ها ساختار تقریبا نهایی شده است از جمله ترکیب و تلفیق دو مرکز روابط عمومی و دفتر وزارتی که بسیاری از کارشناسان بر این اقدام تاکید کردند و همچنین استمرار معاونت تربیت بدنی و سلامت به دلیل فراهم آوردن فضای نشاط بیشتر در آموزش و پرورش با وجود همه کمبودهایی که موجود است اما ضرورت وجود این معاونت تشخیص داده شده است.

وی در رابطه با دفتر امور زنان گفت: گرچه موضوع نهایی نشده است، تاکید دولت و همچنین وزیر آموزش و پرورش همواره بر استفاده از نقش موثر و متمایز بانوان در وزارت آموزش و پرورش است و در همین راستا به همکاران فرهنگی و جامعه بانوان کشور اطمینان می دهیم که در این رابطه تدبیر ویژه ای خواهیم داشت و حتما به نقش ویژه بانوان و دانش آموزان دختر در وزارت آموزش و پرورش بیش از گذشته توجه خواهد شد.

وی اظهار کرد: یقینا مدیریت و اداره وزارت بزرگ آموزش و پرورش نیاز به همفکری، همراهی، هم افزایی و نقد سازنده به دور از موضع گیری های سیاسی و شخصی دارد و از همه نقدهای دلسوزانه و مشفقانه استقبال و حمایت می کنیم و امیدواریم بتوانیم بهتر از گذشته برای نظام تعلیم و تربیت موثر باشیم و در راستای اجرای سند تحول بنیادین حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، هر چند نعمت الهی در این سخنان تنها گفته های معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش که روز گذشته خبر از باقی ماندن همه معاونت ها در ساختار آموزش و پرورش را اعلام کرده بود، تایید کرده و اینکه قرار نیست علیرغم شنیده های ماه های اخیر این معاونت با معاونت دیگری ادغام شود، اما وی به صورت شفاف درباره باقی ماندن دفتر امور زنان و خانواده سخن نگفته و بیشتر می توان سخنانش را در راستای تایید خبر حذف دفتر این بخش از وزارتخانه تلقی کرد.

کد خبر 4509413

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 11 =

  نظرات

  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
   15 0
   این دفاتر نه تنها در آموزش و پرورش بلکه از کل دستگاه ها و وزارتخانه ها باید جمع بشن.
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   13 0
   این دفاتر فقط مصرف کننده بودجه هستن البته نه در راستای اصلاح فرهنگی و توانمندسازی زنان و امثالهم بلکه در راستای منافع شخصی خودشون و ارتقا و انتصاب دوستان و نزدیکانشون.
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   7 0
   این دفاتر پاتوق سیاسی کاری و فعالیتهای حزبی هستن و حیف و میل بیت المال در جهت منافع عده ای خاص با اهداف خاص از همه جا جمعشون کنن
  • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   2 0
   مشاورین زنان فقط به دنبال سیاسی گری و جناح بازی هستن و فقط بر سر منبر شعار دفاع از حقوق زنان سر می دهند
  • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   3 0
   مشاوران امور زنان وزارتخانه ها و نهادهای دیگر فقط پاتوق لابی گری و سیاسی کاری هستن.
  • تارا IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   3 0
   قبل از اینکه این خاله زنک بازی ها تو سازمان راه بیفته اوضاع ما زنها به خدا خیلی بهتر بود نمیدونم چرا اینجا باید همش دعا کنیم به قبل برگردیم
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   2 0
   حیف بودجه ای که به این جور نهادها تعلق میگیره، اینهمه جوون بیکار داریم اونوقت خانمها در حال دست و پا کردن مناصب بالاتر برای خودشون هستن، دغدغه ملت ندارند که ......