رعایت حقوق شهروندی و توسعه مشارکت مردمی مدنظر پلیس قرار گیرد

اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: رعایت حقوق شهروندی، مدارا در برخورد با مردم و تلاش برای افزایش مشارکت مردمی در ارتقای امنیت اجتماعی مدنظر نیروی انتظامی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام قاسم عبداللهی روز چهارشنبه در همایش فرماندهان و مدیران انتظامی استان، با اشاره به اینکه امنیت در استان مرکزی وضعیت مطلوبی دارد، اظهار داشت: اخلاق مداری در تعاملات با شهروندان یکی از مهم ترین اصول خدمت رسانی مطلوب در جامعه و در برخورد با مردم به شمار می رود.

وی بیان داشت: خدمت صادقانه از اصولی است که افزایش اعتماد و مشارکت اجتماعی را به همراه خواهد داشت و در توفیق دستیابی مطلوب به اهداف مورد نظر و در تحقق نظم و انضباط اجتماعی باید این مهم همواره سرلوحه امور باشد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: نظم و امنیت و استقرار آن جزو عناصر اصلی نیروی انتظامی در انتظام بخشی و ارتقای احساس امنیت در بین مردم می باشد که لازم است با برخورد صادقانه و شایسته در جامعه تامین شود.

وی رعایت حقوق شهروندی را به عنوان یکی از مهم ترین ضروریات در انجام ماموریت های پلیس و دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: توجه جدی به جایگاه و شخصیت انسانی افراد با توجه به نوع ماموریت های دستگاه قضا و پلیس از موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی شرایط خدمت در دستگاه های متولی نظم و امنیت را بسیار حساس خواند و با اشاره به بازتاب ماموریت های نیروی انتظامی در بستر جامعه افزود: کار نیروی انتظامی در برخورد با جرایم در تمام مراحل نمود پیدا می کند که با توجه به نوع ماموریت های ناجا، باید نهایت دقت را به کار گرفت.

وی ضرورت تمرین و یادآوری و نظارت بر انجام کیفی ماموریت ها را ازسوی کارکنان انتظامی یادآور شد و عنوان کرد: آشنایی کارکنان انتظامی با مفاد آیین‌نامه‌ها و تسلط آنها بر حسن اجرای آن در انجام ماموریت ها از ضروریاتی است که بایستی همواره به آن توجه شود.

کد خبر 4515080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =