ایثارگران از بسته حمایتی دولت جاماندند

از آبان ماه سال جاری بسته حمایتی دولت میان قشرهای مختلف کشور توزیع شد این در حالی است که ایثارگران از جمله گروه‌هایی بودند که شامل این طرح نشده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب و از ۲۱ آبان نیز مرحله اول این طرح اجرایی شد.

این تصمیم پس از افزایش نرخ ارز در ماه های گذشته و رشد ناگهانی قیمت کالاها از سوی دولت و به منظور کمک به اقشار مختلف کشور گرفته و مقرر شد به منظور حمایت از اقشار مبلغی به عنوان سبد کالا برای تهیه اقلام مورد نیاز خانوارها به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

در مرحله اول این طرح به مددجویان، مشمولین کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور برحسب تعداد خانوارها، بسته حمایتی از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار به منظور تهیه اقلام مورد نیاز مصرفی تعلق گرفت.

به علاوه این بسته شامل حال شاغلین و بازنشستگان نیز بود و به تمامی کسانی که حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان دریافت می کردند مبلغ ۲۰۰ هزار تومان تعلق گرفت.

بدین ترتیب بسته حمایتی و سبد کالای دولت، ۵ گروه از اقشار اعم از افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی، بازنشستگان لشکری و کشوری، کارمندان دولت، افراد تحت پوشش تامین اجتماعی و روستاییانی که فاقد بیمه اجتماعی نیستند را شامل خواهد شد.

در این میان به نظر می رسد قشر ایثارگر از شمول گروه هایی که این سبد حمایتی به آنان تعلق می گیرد، از قلم افتاده و علی رغم توزیع سبد کالای حمایتی دولت میان بسیاری از گروه های مردمی، هیچ گونه حمایتی از ایثارگران آن هم در وضعیت اقتصادی فعلی نشده است.

این در حالی است که بسیاری از جانبازان به ویژه افراد زیر 25 درصد به دلیل دریافت کمک معیشتی با مبلغ کم، نیاز بارزی به دریافت این بسته حمایتی دارند.

پیگیری رئیس فراکسیون ایثارگران برای توزیع بسته حمایتی میان جانبازان

در همین باره حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس نیز به دنبال این موضوع، طی نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار انجام اقدامات لازم برای توزیع سبد کالای حمایتی دولت میان ایثارگران شده است.

نوروزی در گفتگو با مهر در این خصوص توضیح داد: طی ماه های اخیر بسته حمایتی دولت میان گروه های مختلف از جمله افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد توزیع شد این در حالی است که این بسته به ایثارگران تلق نگرفته است.

وی تصریح کرد: باتوجه به وجود فشار اقتصادی موجود و مشکلات مالی برای جانبازان به ویژه ایثارگران زیر ۲۵ درصد و میزان پایین مبلغ کمک معیشتی به این قشر، انتظار می رود به این دسته از مردم نیز بسته حمایتی دولت تعلق گیرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران با اشاره بر پیگیری این موضوع از وزیر کار اظهار داشت: به منظور تعلق سبد کالای حمایتی دولت به ایثارگران، طی نا مه ای به وزیر کار و رفاه اجتماعی خواستار انجام اقدامات لتزم در این باره شده و منتظر پاسخ این وزارت خانه هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به پیگیری های مکرر ایثارگران، امیدواریم تا با همکاری دستگاه های مربوطه این بسته به زودی میان ایثارگران نیز توزیع شود.

کد خبر 4515180

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =